عجیب‌ترین حکم آن هم در قلب اروپا + عکس

یک خرس وحشی که مادر ۳ توله خرس است با اتهام کشتن دونده‌ای به اعدام محکوم شده است.

 آندره آ پاپی در اوایل آوریل در منطقه شمال شرقی ترنتینو-آلتو آدیجه در حمله‌ای که بسیاری از ایتالیایی‌ها را شوکه کرد جان باخت. دریافت ۱۰ ماه هزینه غیر قانونی اشتراک تلفن ثابت از مردم / شرکت مخابرات جواب سازمان بازرسی را هم نمی‌دهد!

پس از تحقیقات مشخص شد که یک خرس قهوه‌ای ۱۷ ساله به او حمله کرده و موجب مرگ او شده است. شناسایی این خرس از طریق آزمایش دی ان‌ای انجام گرفت. جنگلبانان این خرس را با رها کردن سگ هایشان محاصره کردند و به دام انداختند.

مردم خواستار اعدام این خرس شدند، زیرا او پیش از این هم سابقه حمله به انسان را داشته است و پدر و پسری را در کوه پلر زخمی کرده است.

مجازات اعدام خرس آدمکش

دادگاهی در ایتالیا دستور کشتن خرس ماده «جی‌جی‌۴» را که به کشتن یک دونده در کوه‌های آلپ ایتالیا متهم شده بود، به حالت تعلیق درآورد. دونده ۲۶ ساله، «آندریا پاپی»، در آوریل مورد حمله یک خرس قرار گرفت و کشته شد. این خرس  جی‌جی‌۴ نام دارد. هفده ساله است و  مادر سه فرزند است.

خرس

وقتی گزارش پزشکی قانونی نشان داد که  یک قلاده خرس ماده مسئول کشته شدن دونده است. دادگاه اولیه جی‌جی‌۴ را به اعدام محکوم کرد، اما دادگاه اداری «ترنتو» این حکم را تا ۲۷ ژوئن متوقف کرده است تا مدارک بیشتری به دست آید، زیرا امکان دارد کشته شدن دونده توسط یک خرس ۱۸ ساله نر باشد. تصمیم توقف حکم اعدام خرس و انجام تحقیقات بیشتر با استقبال گروه‌های حامی حیوانات قرار گرفته است.

پدر و مادر جی جی نیر آدمکش بودند

تحت پروژه حفاظت از اروپا "Life Ursus" بررسی‌ها نشان می‌دهد پدر و مادر  این خرس از اسلوونی به شمال ایتالیا آورده شده به ایتالیا انتقال یافته بودند که. قبلاً در سال ۲۰۲۰ هنگام پیاده روی در کوه پلر به پدر و پسری حمله کرده و آن‌ها را مجروح کرده بودند.

چرا خرس را اعدام می‌کنند؟

قانون خاصی در دنیا وجود ندارد که حکم اعدام حیوان وحشی را که انسان را می‌کشد، صادر کند. با این حال، در برخی از کشور‌ها قوانین یا مقرراتی برای حفاظت انسان‌ها در برابر حیوانات وحشی وجود دارد  که کشتن حیواناتی را که امنیت انسان را تهدید می‌کنند، مجاز می‌سازد. تصمیم برای کشتن یک حیوان در چنین مواردی معمولاً توسط مقامات حیات وحش به صورت موردی و با در نظر گرفتن عواملی مانند گونه حیوان، شرایط حادثه و سطح خطری که برای انسان‌ها در نظر گرفته می‌شود، اتخاذ می‌شود.

عجیب اینکه در اروپا که ایتالیا هم جزو آن است مجازات اعدام وجود ندارد، اما کشتن یک حیوان وحشی که خوی وحشیگیری در ذاتش است قانونی به حساب می‌آید.

منبع: رکنا

برچسب ها: خرس ، حیوان وحشی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۱۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
چه قانونی دولت امریکایی ها را به اعدام محکوم میکند ؟ با این همه جنایت و ترور در جهان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
این قضات اروپا خیلی بی شعور هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
باید مجازات جایگزین برای خرس در نظر بگیرند و او را وادار کنند تا برای مدتی فعالیت های بشر دوستانه انجام دهد و به مطالعه چندین کتاب پیرامون فواید بشر برای طبیعت بپردازد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
شیرین و خنده دار بود
Iran (Islamic Republic of)
امین
۱۹:۰۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
نهایت جهل غرب این است که برای انسان قاتل حکم اعدام ندارند ولی برای حیوان قاتل حکم اعدام دارند و این تمدن غرب وحشی است
آخرین اخبار