ترامپ: به فرزندان تازه متولد شده مهاجران غیرقانونی تابعیت نمی‌دهم

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بار دیگر بر سیاست‌های ضدمهاجرتی خود در صورت پیروزی در انتخابات آتی تأکید کرد.

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان رویکرد متفاوتی نسبت به مسئله پناهجویان دارند به طوری که دموکرات‌ها با سهولت در این موضوع، به فرزندان تازه متولد شده مهاجران غیرقانونی در خاک ایالات متحده به صورت مستقیم تابعیت اعطا می‌کنند. این در حالی است که جمهوری‌خواهان مخالف این رویه هستند. 

به گزارش تل تریدر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: «در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴، به تابعیت خودکار به فرزندان تازه متولد شده مهاجران غیرقانونی پایان خواهم بخشید.»

ترامپ با انتشار فیلمی در شبکه اجتماعی توییتر تأکید کرد: «من در صورتی که در انتخابات پیروز شوم فرمان اجرایی را امضا خواهم کرد که براساس آن به آژانس‌های فدرال دستور خواهم داد به اعطای تابعیت خودکار آمریکا به فرزندان مهاجران غیرقانونی پایان دهند.»

رئیس‌جمهور جنجالی پیشین آمریکا در ادامه گفت: «دستور من همچنین به عملکرد ناعادلانه دموکرات‌ها در چارچوب گردشگری تولد پایان می‌بخشد. ما شاهد آن هستیم که صد‌ها هزار نفر از سراسر کره زمین در هفته‌های آخر بارداری خود به هتل‌های ما هجوم آورده و فرزندان خود را برای گرفتن تابعیت آمریکا در خاک ایالات متحده به دنیا می‌آورند. آن‌ها به طور غیرقانونی شهروندی آمریکا را برای کودکان خود دریافت می‌کنند.»

ترامپ یکی از بزرگترین منتقدان سیاست‌های آمریکا درباره پناهجویان است به طوری که وی در کارزار انتخاباتی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ وعده داد دیواری را در مرز با مکزیک به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان احداث کند. 

گرچه بسیاری از وعده‌های ترامپ درباره مقابله با ورود پناهجویان به خاک آمریکا عملی نشد، اما جمهوری‌خواهان حامی سیاست‌های ضدمهاجرتی او هستند و اکنون که رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در حال رقابت درون حزبی است، مخالفت با سیاست‌های مهاجرتی می‌تواند باعث اقبال رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه به وی شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دمش گرم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۴۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
آمریکا = ننگ بشریت
الان سه روزه قراره برا معرفی ماسک جدیدی که اختراع کردم به من برا شرکت تو یه کنفرانس علمی ویزا بدن خبر مرگشون هنوز ندادن و دو هفته دیگه هم کنفرانس برگزار میشه در حالی که نجات از کرونا به ماسک من بسته است
آخرین اخبار