بریکس خواستار «تعادل مجدد» نظم جهانی شد

وزرای کشورهای عضو بریکس خواستار برقراری دوباره تعادل در نظم جهانی شدند.

دیپلمات‌های ارشد کشور‌های بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در جریان مذاکرات امروز در آفریقای جنوبی خواستار «تعادل مجدد» نظم جهانی شدند.

این مقام‌های ارشد برای کنفرانسی دو روزه به «کیپ تاون» در آفریقای جنوبی جنوبی رفته‌اند. «سوبرهمانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند، در سخنان افتتاحیه گفت: «گردهمایی ما باید پیامی قوی بفرستد که جهان چندقطبی است، در حال تعادل مجدد است و روش‌های قدیمی نمی‌توانند به موقعیت‌های جدید رسیدگی کنند.»

تهاجم روسیه به اوکراین تا حد زیادی مسکو را در صحنه بین‌المللی منزوی کرده و آن را به دنبال روابط نزدیکتر با چین و سایرین از جمله آفریقای جنوبی سوق داده است.

«نالدی پاندور» وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در این نشست گفت: «چشم‌انداز ما از بریکس این است که مشارکت ما رهبری جهانی را در دنیایی که رقابت، تنش‌های ژئوپلیتیکی، نابرابری و امنیت جهانی از هم پاشیده است، فراهم کند.»

این نشست امروز در حالی برگزار شد که در ماه اوت قرار است سران کشور‌های بریکس دور هم جمع شوند و احتمالاً به دلیل حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای شرکت در این نشست، مقام‌های اوکراینی با مشکلاتی مواجه شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۲۲ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
تعادل مجدد یعنی ممنوعیت یکجانبه گرایی و کلا تک قطبی باید ممنوع بشه و هر تمدن یه قطب محسوب بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۱ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
تا آمریکا نابود نشه هیچ تعادلی بوجود نمیاد
آخرین اخبار