عملیات ۷ ساعته برای نجات ۲ کوهنورد گرفتار در شیراز

اعضای تیم کوهستان سازمان آتش‌نشانی شیراز، پس از هفت ساعت جست و جو و تلاشی نفسگیر، موفق شدند ۲ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات "کُهمره‌سرخی" این شهرستان را نجات دهند.

رئیس آتش‌نشانی شیراز گفت: ساعت ۱۹ و ۴۸ دقیقه شامگاه ۱۲ خرداد، فردی در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شیراز، گزارشی مبنی بر گرفتار شدن ۲ کوهنورد در ارتفاعات "کُهمره سرخی" را اعلام و درخواست کمک می‌کند.

هادی عیدی‌پور گفت: بلافاصله بعد از وصول گزارش گرفتار شدن ۲ نفر در ارتفاعات کُهمره سرخی، تیم امداد و نجات کوهستان این سازمان، به همراه ۵ کوهنورد به محل اعزام شدند.

او گفت: تیم اعزامی از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شامگاه ۱۲ خرداد، عملیات جست‌وجو را در محدوده "آبشار دم‌اسب" از ارتفاعات کُهمره‌سرخی را آغاز کرده و ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه افراد گرفتار را پیدا می‌کنند.

عیدی‌پور با بیان اینکه، ۲ کوهنورد گرفتار با استفاده از طناب و تجهیزات، از رودخانه واقع در مسیر عبور داده می‌شوند، گفت: پس از هدایت این افراد به یک مسیر ایمن، ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد شنبه ۱۳ خرداد، هر ۲ فرد گرفتار، به پائین کوه منتقل شدند.

این مقام مسئول یادآور شد که تیم کوهستان آتش‌نشانی شیراز، یکی از تیم‌های تخصصی این سازمان است که تاکنون عملیات‌های متعددی را با موفقیت انجام داده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
خدا خیرتون به دستان اتشنشانن را باید بوسید که نه در این عملیات که در همه عملیات های نفسگیر خوش میدرخشن م جان برکفن خب بگو شما کونوردان شما که را بلد نیستین چرا میرین دست اتشنشانان وضیفه دارن اما اعصاب مردم خورد میکنید
آخرین اخبار