نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

خدمت صادقانه فارغ از جناح‌بندی سیاسی است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عناوین و مسوولیتها پایدار و بادوام نیست، در هیچ حرکت سیاسی و جناحی اسیر نشوید تا بتوانید صادقانه به زائر و مجاور امام هشتم(ع) خدمت کنید.

آیت ‎الله سید احمد علم ‎الهدی، روز سه‌شنبه در دیدار با شهردار مشهد گفت: مدیریت شهری برای خدمت صادقانه به مردم و امام هشتم (ع) باید در تصمیم گیری و تصمیم سازی استقلال داشته باشد، هیچ دخالتی در عزل و نصب‌های شهرداری ندارم و به تصمیم مدیریت شهری احترام می‌گذارم.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: شهرداری مشهدالرضا (ع) از امکانات و ظرفیت‌هایی بهره‌مند است که پیش از هر چیز، باید آن را برای رضای خدا و امام هشتم (ع) در خدمت مردم قرار دهد و شهرداری باید عرصه انتخاب مدیرانی باشد که مرد میدان هستند و برای خدمت به مردم، شب از روز نمی ‎شناسند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: امروز همه تأکید ما ناظر بر توجه ویژه به بافت پیرامونی حرم مطهر است که باید به موازات پهنه‌های پیرامونی حاشیه شهر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات برخی پروژه‌های شهری در مشهد گفت: خط BRT برای پیاده‌رو خیابان هم مشکل ایجاد کرده و ثمره همه این چالش‌ها، وضع نامناسبی است که مشهدالرضا (ع) و بافت پیرامونی حرم مطهر را مدت‌ها درگیر خود کرده است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: یک نمونه دیگر از مشکلات بافت پیرامونی، مربوط به راه‎بندان‌های بی‌پایانی است که به دلیل عبور زائر و مجاور از عرض خیابان به وجود می‌آید.

به گفته وی، از سال‌ها قبل به شهرداران تأکید داشتم که باید تردد زائران را تسهیل کرد. با ایجاد آسانسور یا زیرگذر هم می‌توان برای شهرداری درآمد ایجاد و هم از راه‎بندان‌های تمام‌نشدنی در خیابان امام رضا (ع) گره گشایی کرد.

اولویت شهرداری تکمیل طرح‌های ناتمام است

شهردار مشهد نیز گفت: راه نجات حاشیه شهر، توانمندسازی مردم است.

محمدرضا قلندرشریف افزود: اولویت طرح‌ها در این دوره، تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره است و به‌موازات آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا حفاری‌های قطار شهری در دوره ششم مدیریت شهری به سرانجام برسد و تا اوایل سال آینده، فاز یک خط سه از میدان شهدا تا ترمینال بهره‌برداری شود.

وی بیان کرد: علاوه بر احداث بوستان ۷۳ هکتاری در حاشیه شهر، پهنه کنارگذر جدید در کرانه شمالی می‌تواند حاشیه شهر را به کلی از انزوای کنونی خارج کند.

شهردار مشهد افزود: عملیات عمرانی برای احداث پل‌های رو سطحی در تقاطع خیام و فهمیده از ماه جاری آغاز خواهد شد.

وی گفت: ضمن اینکه طرح توسعه به سمت شرق نیز همچنان در دستور کار است تا اگر تاکنون شرایطی رقم خورده که کرانه غربی در فاصله ۲۰ کیلومتری و کرانه شرقی شهر در فاصله پنج کیلومتری حرم مطهر قرار دارد، این هندسه نادرست نیز اصلاح شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار