نوروزی:

تکمیل پروژه قطار شهری از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه است

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه قطار شهری از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه است، گفت: فرآیند تخصیص اعتبارات به قطار شهری کرمانشاه کند است.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه که با حضور استاندار و جمعی از مدیران مدیریت شهری برگزار شد، گفت: این پروژه در سال ۸۴ مطالعات ترافیکی را پشت سر گذاشته و توسط دولت وقت برای اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: احداث ستون‌ها و پایه‌های قطار شهری خود هزینه‌های سنگینی دارد و تلاش‌ها برای تغییر کاربری پروژه ناکام ماند و تنها به صورت ریلی قابل اجرا برای دریافت اعتبار است.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت که در مدت سه سال و با مبلغ سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت شود.

نوروزی با تشریح اقدامات صورت گرفته در فاز نخست پروژه قطار شهری، گفت: مجوز میراث فرهنگی و ریل گذاری بخش روگذر و احداث ایستگاه‌ها از کار باقی مانده و ریل‌های لازم خریداری و ساختمان مرکزی در حال ساخت است.

وی ادامه داد: ۵.۵ کیلومتر از پروژه قطار شهری کرمانشاه با اختصاص اعتبارات لازم سال آتی افتتاح خواهد شد و از مجموع یک هزار و ۸۰۰ متر تا سه راه نواب ۱۴۰ متر باقی مانده است.

شهردار کرمانشاه عنوان کرد: از چهارراه مدرس تا میدان فردوسی یه هزار و ۲۰۰ متر از پروژه باقی مانده است که نیازمند اعتبار و برنامه ریزی است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۷ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
از قدیم گفتن ضرر را از هر کجا جلوش را بگیری منفعته پس ستونهای منوریل را زودتر خراب کنید
آخرین اخبار