رونمایی از سامانه مایکروویو آفت‌زدایی از انواع مواد غذایی

دستگاه آفت‌زدای مایکروویو ۶۰ کیلو وات با قابلیت آفت‌زدایی انواع مواد غذایی با حضور رییس سازمان انرژی اتمی و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

تازه‌ترین دستاورد‌های این سازمان در حوزه کشاورزی و فرآورده‌های بیولوژیکی بعد از ظهر چهارشنبه با حضور محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی؛ سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران این وزارتخانه و نیز سید پژمان شیرمردی و سید امیرحسین فقهی از معاونان این سازمان و همچنین جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای کشور از دستگاه آفت‌زدای مایکروویو ۶۰ کیلو وات و نخستین سامانه پرتودهی اشعه ایکس برای تحقیقات کشاورزی هسته‌ای، پرتودهی فرآورده‌های بیولوژیکی و عقیم‌سازی حشرات (SIT) رونمایی شد.

دستگاه آفت‌زدای مایکروویو ۶۰ کیلو وات نخستین محصول صنعتی شرکت توسعه کاربرد پرتو‌های ایران بر پایه فناوری امواج غیر یون‌ساز است که قابلیت آفت‌زدایی انواع مواد غذایی نظیر برنج، پسته، خرما، غلات، حبوبات و انجیر را دارد.

همچنین دستگاه IRAD-BR-XR-۰۱ یا سامانه پرتودهی اشعه ایکس برای تحقیقات کشاورزی هسته‌ای، پرتودهی فرآورده‌های بیولوژیکی و عقیم‌سازی حشرات (SIT) به عنوان یک دستگاه با فناوری پیشرفته دارای کاربرد در علم پزشکی، تحقیقات کشاورزی هسته‌ای و عقیم‌سازی حشرات است که با توجه به سیاست‌های اصولی کشور در زمینه گسترش کاربرد‌های صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در زمینه ارتقای سلامت و بهداشت مردم با تکیه بر دانش، توانایی و تجارب سودمند متخصصان داخلی در شرکت توسعه کاربرد پرتو‌ها طراحی و ساخته شده است.

طراحی و ساخت دستگاه ایکس سل (XCELL) به عنوان دستگاهی با فناوری پیشرفته در انحصار چند کشور پیشرفته در جهان قرار دارد و ایران اکنون در زمره اعضای باشگاه طراحان و سازندگان این صنعت قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار