تدوین سند اشتغال برای همه شهرستان‌های کرمانشاه

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از تدوین سند اشتغال برای همه شهرستان‌های استان خبر داد.

عبدالوحید محمدی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در نشست شورای اداری شهرستان سنقر و کلیایی که شب گذشته (۱۸ خرداد) برگزار شد، با اشاره به تدوین سند اشتغال همه شهرستان‌های استان، گفت : بزودی این سند برای اجرایی شدن به شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد. 

وی با اشاره به ضرورت توسعه فاز دوم شهرک صنعتی سنقروکلیایی، گفت: در این راستا زمین‌های مورد نیاز برای توسعه شهرک تملک شده، اما دو مانع پیش روی آن وجود دارد. 

محمدی تصریح کرد: زمین‌های تملک شده برای توسعه این شهرک در حریم خط لوله گاز قرار دارد که مشکل ایجاد کرده و باید هرچه سریعتر با همکاری دستگاه مربوطه این مشکل را مرتفع کرد. 

وی مشکل دیگر برای توسعه فاز دوم شهرک صنعتی سنقر و کلیایی را عدم تامین اعتبار عنوان کرد و گفت: اگر تامین اعتبار صورت گیرد، پروژه به سرعت اجرایی می‌شود. 

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه به مشکل تامین آب و برق پتروشیمی سنقر هم اشاره کرد و از برنامه ریزی برای رفع آن خبرداد. 

وی از تبدیل روستای فارسینج سنقر و کلیایی به یک روستای صنعت محور خبرداد و گفت: در این روستا تعداد قابل توجهی واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند که بین جوانان آن ایجاد انگیزه و امید کرده است. 

محمدی ادامه داد: تعدادی از این واحد‌ها مجوز نداشتند که آن‌ها را برای اخذ مجوز راهنمایی کردیم و واحد‌هایی هم که مجوز داشتند را برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی کردیم. 

وی تاکید کرد: باتوجه به پراکندگی این واحد‌های تولیدی و فعالیت برخی از آن‌ها در منازل مسکونی، مقرر شد تا ناحیه صنعتی فارسینج را به مساحت پنج هکتار احداث کنیم که زمین آن را هم مردم محلی تامین می‌کنند. 

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه از رایزنی با شهرداری سنقر و کلیایی برای احداث میدان میوه و تره بار سنقر خبرداد و گفت: قرار شد ظرف یک ماه آینده این پروژه که در آن تمام کالا‌های اساسی با حذف واسطه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد، کلنگ‌زنی شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سید محمد
۱۴:۰۹ ۲۵ خرداد ۱۴۰۲
تو رو بخدا این مطالعات رو درست انجام بدین. ‌مطالعات قبلی ک از جمله طرح آمایش سرزمین اصلا با ظرفیت مناطق تناسب و سازگاری نداره
. بگردین و برای اولین بار افراد دارای صلاحیت داخل استان را پیدا کنید
آخرین اخبار