۶ مدال رنگارنگ برای فرنگی کاران نوجوان ایران در روز نخست قهرمانی آسیا

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در روز نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا به ۴ مدال طلا، یک نقره و یک برنز رسید.

دیدارهای ۷ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا امروز (شنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد که در پایان روز نخست این مسابقات نمایندگان کشورمان به ۴ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز رسیدند.

در پایان روز نخست، محمدمعراج مهمدی در وزن ۵۱ کیلوگرم، محمدرضا غلامی در وزن ۵۵ کیلوگرم، علی اکبر اصغری در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین عبدولی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا، عرفان مرادی در وزن ۴۵ کیلوگرم به مدال نقره و علی دزفولی نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در همین راستا نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر هانبیول جانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر کانتا یاماگوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مرادی در دیدار فینال مارلان آبدیساماتوف از قرقیزستان را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب بکنور موکان از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدمعراج مهمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۱ آرنات ژارلیکاسین از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل داستان بک اوریپوف از ازبکستان با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. مهمدی در دیدار پایانی یریسبک مقابل خامداموف از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدرضا غلامی در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۱ مقابل تاکوما ناکاشیما از ژاپن به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ مصطفی السعیدی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی دراین مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ از سد کوبانیچ آرینوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار پایانی راه یافت. غلامی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر ۳ سوراج از هند را از پیش رو برداشت و طلایی شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی دزفولی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۱ اوگابک موکیموف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ مغلوب کازیبک کالماگابیتوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. دزفولی نژاد در این دیدار وارون از هند را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، علی اکبر اصغری در در گروه دوم در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر صفر یچان پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر آیومیو ماتسوموتو از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اوکراینتسیف از قزاقستان نفر دوم گروه اول با نتیجه ۵ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. اصغری در دیدار نهایی با برتری ۵ بر صفر مقابل سرداربک رستم اف از ازبکستان به مدال طلا دست پیدا کرد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل یازو لیو از چین با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دیدار بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روناک از هند با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در دیدار پایانی بکجان ایسماگولوف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و چهارمین مدال طلا را از روز نخست این رقابت‌ها برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

در سه وزن پایانی این رقابت‌ها احمدرضا محمدیان در وزن ۶۵ کیلوگرم، حبیب اله رحیمی در وزن ۷۱ کیلوگرم و کامران بک پیکری در وزن ۸۰ کیلوگرم از ساعت ۸ صبح فردا یکشنبه ۲۱ خرداد ماه به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۷ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
کشتی آدم را گمراه می‌کند و گناه کار می‌کند و کار زشتی است ولی کار کردن مثل به درخت آب دادن و درخت کاشتن و کار کشاورزی ویا کار غیره بهتر است و قرآن باترجمه ای که خود بلدید بخوانید یا گوش دهید بهتر است عقل پیشرفت خواهد کرد و روزه بگیرید و عبادت کنید عمل خودش است کشتی بگیرد یا کشاورزی من گفتم به حرف من گوش بده یا نده فرق ندارد عمل خودش است من گفتم باید در کارش اسراف نکند مثل پرهیز کاری می‌ماند اگر اسراف نکند و کامل حتما قناعت کند گناه کار و نگاه حرام ترک کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۶ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
کشتی آدم را گمراه می‌کند ترک کنید بهتر است کار کشاورزی و کار درخت یا کار غیره بهتر است و ایران پیشرفت خواهد کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۱ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
فوتبال ایران یک سیستم فاسدیست که تمام مسئولین آن از رئیس فدراسیون تا توپ جمع کن و مجریان برنامه های فوتبالی همشون بلا استثنا غرق در رانت و دلالی وفساد اقتصادی و اختلاس هستند و دیگر مسئولین هم سکوت اختیار کرده اند چون آنها هم پاک نیستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۲ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
سلام.هیئت عالی تشخیص مصلحت نظام،دولت و مجلس بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند،ان هم با گرانفروشی دههابرابری،احتکار،کاهش تولید به قصد گرانی و مافیابازی و نفوذ در دولت و مجلس،به زور این حلبی های ناایمن را با گرانفروشی دههابرابری قالب مردم می کنید،باز کنید درب واردات خودروهای کم مصرف با حجم موتور کمتر از 1800cc،هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
آخرین اخبار