کشف یک کپسول زمان با قدمت ۳۰۰ ساله در لهستان

طبق ادعای یک موزه لهستانی، قدیمی‌ترین کپسول زمان در مناره یک کلیسا پیدا شده که حاوی چندین سکه ۳۰۰ ساله، اسناد لاتین و یک گلوله سربی است.

قدمت کپسول  کشف شده به سال ۱۷۲۶ برمی‌گردد و در حین بازسازی کلیسای سنت استانیسلاوس در شهر کوچک وشووا در غرب لهستان کشف شده است.

قدمت این اثر هنوز تأیید نشده، اما اگر مربوط به سال ۱۷۲۶ باشد، رکورددار قدیمی‌ترین کپسول زمان در جهان خواهد بود. موزه شهر آن را یک «یافته منحصربه‌فرد» نامیده است.

این کپسول جعبه‌مانند، از جنس مس بوده و تاریخ ۱۷۲۶ روی درب آن حک شده است.

قدیمی‌ترین کپسول زمان فعلی که قدمت آن تأیید شده، در خانه ایالت ماساچوست در سال ۲۰۱۴ کشف شده که در پشت نقاشی جرج واشنگتن قرار داشته است.

پوسته‌ای با نوشته‌هایی به زبان لاتین داخل این کپسول پیدا شده و در مورد آتش‌سوزی ویرانگری توضیح داده که شهر را فرا گرفته و کلیسا را به خاکستر تبدیل کرده است. همچنین، یک گلوله سربی یافت شده که به این جعبه شلیک شده و به برخی از اسناد آسیب رسانده است.

در داخل یک جعبه کوچکتر، سکه‌هایی از قرن ۱۸ و ۱۹ پیدا کرده‌اند که در روزنامه پیچیده شده بودند.

کارشناسان موزه گفته‌اند که اکنون تمام اسناد را ترجمه کرده و محتویات آخرین یافته را به طور کامل بررسی خواهند کرد.در طول قرن هجدهم، شهر وشووا دومین پایتخت غیر رسمی لهستان بوده است.

شهردار شهر، ماریوس شپیلارویچ گفته است: «همه نشانه‌ها حاکی از آن بوده که این کپسول، یکی از قدیمی‌ترین کپسول‌های زمان کشف شده در جهان است.»

منبع: روزیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.