تلویزیون اسرائیل از موافقت این رژیم برای تبادل اسرا خبر داد/ حماس تکذیب کرد

تلویزیون رژیم اسرائیل از موافقت کابینه جنگ این رژیم با توافق با حماس بر سر تبادل اسیران خبرداد اما یک مقام حماس هر گونه توافق را تکذیب کرد.

 تلویزیون رژیم اسرائیل از موافقت کابینه جنگ این رژیم (کابینه کوچک) با توافق با حماس بر سر تبادل اسیران طرفین خبرداد، اما یک مقام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) توافق با رژیم صهیونیستی در این زمینه را تکذیب کرد.

 تلویزیون اسرائیل فاش کرد که کابینه جنگ این رژیم (کابینه کوچک) به مقامات ذیصلاح برای انعقاد قرارداد با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) چراغ سبز نشان داده است. این رژیم شرایطی که حماس برای توافق آزادسازی اسیران تعیین کرده بود را پذیرفت و اکنون توپ در زمین حماس است.

وی همچنین اظهار داشت که در مورد آزادی ۵۰ زندانی در غزه و آزادی زنان فلسطینی در اسراییل و آتش بس ۵ روزه صحبت شد.

در این پیوند، پیشتر «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا بر این باور است که دستیابی به توافق برای آزادی گروگان‌هایی که حماس در غزه نگهداری می‌کنند، قریب‌الوقوع است.

در همین حال، یک منبع بلندپایه در حماس صحت اظهارات رژیم اسرائیل در مورد موافقت با شرایط جنبش برای تکمیل معامله تبادل اسرا را رد کرد. رژیم اسرائیل به مدت ۲۰ روز مانع تلاش‌های انجام شده برای تکمیل توافق تبادل اسرا شده است.

پیشتر «زاهر جبارین»، مسئول دفتر شهدا و اسرا در جنبش حماس روز دوشنبه در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد: این جنبش برای انجام توافق تبادل اسرای جدید با رژیم صهیونیستی شروطی دارد که از آن‌ها کوتاه نمی‌آید.شروط حماس برای انجام توافق «وفای به آزادگان۲» با رژیم صهیونیستی واضح و روشن است و هم صهیونیست‌ها و هم واسطه‌ها از آن‌ها مطلع هستند.

جبارین خاطرنشان کرد: برای آغاز مذاکرات جدی در این خصوص ابتدا رژیم صهیونیستی باید اسرای (فلسطینی) که در توافق «وفای به آزادگان۱» ابتدا آزاد و سپس بازداشت شدند را آزاد کند و در کنار آن اسرای قدیمی و پیر، بیماران، زنان و کودکان نیز باید آزاد شوند.

وی گفت: جنبش حماس شروط خود برای آزادی چهار صهیونیست که در غزه بازداشت هستند در مقابل آزادی اسرای فلسطینی را به واسطه‌ها اعلام کرده است.مقاومت چارچوبی را مشخص کرده است و هر توافق بهایی دارد، اما کابینه نتانیاهو و کابینه‌های قبلی رژیم صهیونیستی حاضر به پرداخت این بها نیستند و همواره به خانواده‌های این چهار نظامی صهیونیست که نزد مقاومت در غزه بازداشت هستند، دروغ می‌گوید.

وی تاکید کرد: جنبش حماس برای رسیدن به یک توافق تبادل اسرای شرافتمندانه شب و روز تلاش می‌کند و در‌های ما به روی هر واسطه‌ای که بتواند به رژیم صهیونیستی برای آزادی اسرای فلسطینی فشار بیاورد، آزاد است.

درحال حاضر ۴۹۰۰ اسیر فلسطینی از جمله ۳۱ زن و ۱۷۰ کودک در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند. جبارین در پیامی خطاب به آن‌ها اعلام کرده که عملیات اسارت نظامیان صهیونیست تنها راه آزادی شما از تاریکی زندان‌های رژیم صهیونیستی است و مقاومت به طور قانونی و ملی به تداوم تلاش‌ها برای تحقق این امر پایبند است.

وی تاکید کرده که هیچ تحول جدیدی در پرونده تبادل اسرا رخ نداده است و استفاده سران رژیم صهیونیستی از این پرونده به عنوان پرونده سیاسی و انتخاباتی باعث شده است که پیشرفتی در آن حاصل نشود.

این عضو جنبش حماس معتقد است که رژیم صهیونیست از توافق جدید تبادل اسرا هراس دارد، زیرا شکستی دیگر برای این رژیم و پیروزی برای مقاومت به شمار می‌رود.آثار توافق «وفای به آزادگان ۱» همچنان باقی مانده است، زیرا اولین عملیات نوعی قهرمانانه و موفق است که در خاک فلسطین رخ داد و منجر به آزادی اسرا شد.

جبارین در پایان خاطرنشان کرد که گردان‌های قسام تجربه‌های زیادی در این زمینه کسب کرده اند و به زودی قید و بند‌های زندان‌ها را خواهند شکست و هجدهمین سالگرد عملیات اسرای «شالیط» فرا نخواهد رسید مگر اینکه اسرای فلسطینی طعم آزادی را بچشند.

حماس پیش از این در بیانیه‌ای با اشاره به رنج و مشکلات اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جنایت‌ها و اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها تلاشی ناکام برای شکستن عزم و اراده اسرای فلسطینی است.در این بیانیه آمده است که بار دیگر با اسرای فداکار فلسطینی عهد می‌بندیم و تا آزادی آن ها، بر عهد خود باقی خواهیم ماند و مقاومت و پایداری اسرای فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی نشان دهنده وحدت و همبستگی ملت ما در تمام میادین است.

این جنبش اعلام کرده که آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی، یک مساله ملی بوده و همواره اولویت ما است و حماس برای وفاداری به اسرا و آزادی آن ها، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۷ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
اسراییل داره التماس میکنه که شهرهای مارو نزنید هرچی شما بگین ارباب حماس اصلا ما از فلسطین میرویم توروخدا رحم کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۲ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
اسرا نه گروگانها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۸ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
باید تا می توانند از این بچه کش های تروریست کثیف اسیر بگیرند و هر چه می توانند به درک واصل کنند
آخرین اخبار