حقانی:

کمک به مردم فلسطین افتخار بزرگ مردم افغانستان است

سرپرست وزارت امور داخله طالبان با هیئت بلندپایه‌ علمای جهان اسلام در کابل دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور داخله در دیدار با هیئت بلندپایه‌ی علمای جهان اسلام در کابل گفت در نتیجه‌ مقاومت فلسطینی‌ها خاک آن کشور از چنگال اشغال آزاد خواهد شد.

سرپرست وزارت امور داخله همچنان تاکید کرد کمک به مردم فلسطین افتخار بزرگ مردم افغانستان است.

حقانی افزود مبارزه افغانستانی ها با اشغالگران ثابت ساخت که هر حمله‌کننده‌‌ای به هر پیمانه مجهز باشد در مقابل ایمان تاب مقاومت را ندارد. 

حقانی، همچنان گفته است ما درد مردم فلسطین را احساس می‌کنیم و از عملکرد ظالمانه‌ و بی عدالتی اشغالگران یهودی رنج می‌بریم. ‌

سرپرست وزارت امور داخله طالبان در این دیدار گفت از برکت جهاد بعد از سختی‌ها و کمک الله متعال افغانستانی ها با توکل به الله و ‏قربانی‌های بی‌شمار مجاهدین آزادی خود را بدست آوردند.

سرپرست وزارت داخله خاطر نشان کرد در دو سال گذشته، مبارزه با مواد مخدر به شکل خوب آن انجام شده و همچنان تداوی معتادین به شکل درست انجام شده و در حال انجام است، امنیت خوب به وجود آمده، ثبات اقتصادی و پیشرفت با گذشت هر روز در حال انکشاف است و بازسازی کشور به سرعت تمام ادامه دارد. 

قره داغی به نمایندگی از علمای جهان اسلام، آزادی کشور را در نتیجه‌ مبارزات مردم افغانستان برای مسلمانان جهان روشنایی راه و کامیابی تاریخی جهان اسلام یاد کرده و گفته است مشکلات فلسطین درد مشترک امت اسلامی است، او با اشاره به کمک های کشور قطر به افغانستان از ادامه کمک‌ها به مردم افغانستان اطمینان داد. 

نواف تکروری، رییس جامعه علمای فلسطین در این دیدار نیز صحبت کرده و گفته است ملت‌های مظلوم دنیا از مبارزات و کامیابی‌های بیست ساله‌ افغانستانی ها الهام می‌گیرند.

به گفته‌ او، مبارزه مردم و مجاهدین فلسطین در مقابل ظالمان ادامه دارد. ‏اما مسئولیت همه مسلمین جهان است که از مسلمانان مظلوم دفاع و حمایت نمایند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار