پیام استاندار لرستان به مناسبت روز دانشجو

استاندار لرستان با صدور پیامی ضمن پاسداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، یاد و خاطره شهدای مبارز برابر استکبار در سال ۱۳۳۲ را گرامی داشت.

 متن پیام فرهاد زیویار به شرح زیر است:
بسْم اللّه الرّحْمن الرّحیم
«یَرْفَعِ اللَه الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ» - (سوره مجادله آیه ۱۱)

۱۶ آذر روز دانشجو سند جاویدان شهیدان دانشجویی است که با روحیه استکبارستیزی، عدالت‌خواهی و علم‌گرایی نامشان در تاریخ سیاسی و اجتماعی کشور ماندگار شد.

نعمت گرانقدر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مرهون جانفشانی، اخلاص علمی و خدمات بی منت دانشجویان و فرهیختگانی است که همواره در بزنگاه‌ها و تنگانا‌ها، پیشرو بوده و و تمام دسایس صهیونیزم جهانی بر علیه ملت ایران را درک کرده و با ایثار و جهاد علمی آن را بی اثر کرده اند.

دانشجویان گرانقدر ایران اسلامی؛ به مثابه وجدان بیدار، پرسشگر و مومن به شمار می‌روند که به عنوان قوه پیش برنده جامعه می‌توانند جامعه را به مسیر پیشرفت و تعالی رهنمون سازند و گام‌های مهم و استواری را در راه توسعه و پیشرفت همه جانبه ایران اسلامی بردارند و حضور پررنگ‌ترِ ایران عزیز در روابط بین الملل و در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را رقم بزنند.

دانشجویان بصیر و هوشمند ایرانی، که به تفضیل الهی از بهره هوشی عالی برخوردارند، علی‌رغم تلاش‌های گسترده دشمنان در سال‌های اخیر برای توقف فعالیت‌های علمی و تخریب داشته‌ها و چهره فرهنگی دانشگاه‌ها، توطئه دشمنان که بخشی از جنگ ترکیبی علیه ملت ایران بود را ناکام گذاشتند.

اینجانب با ادای احترام به روان پاک دانشجویانی که جان خویش را در راه استقلال، آزادی و سرافرازی ایران عزیز اسلامی نثار کردند، فرارسیدن روز دانشجو را به آحاد دانشجویان میهن اسلامی به ویژه دانشجویان فهیم و پرافتخار کهن‌دیار لرستان تبریک عرض می‌نمایم و امید دارم جریان‌های اصیل دانشجویی حضور و تکاپوی مسئولانه خود را مصروف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علمی پایدار و همه جانبه نمایند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار