تولید ماهانه شیرخشک به بیش از ۲۰ هزارتن رسید

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: بنابر آمار ماهانه بیش از ۲۰ هزارتن شیرخشک در کشور تولید می‌شود که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

سیاوش سلیمی رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: بنابر آمار ماهانه بیش از ۲۰ هزارتن شیرخشک در کشور تولید می شود که ۶ تا ۷ هزارتن از این میزان در داخل مورد استفاده قرار می گیرد.

او از دپوی ۴۰ هزارتن شیرخشک در انبارها خبر داد و گفت: در بحث صادرات، نرخ پایه شیرخشک صادرات باید تعدیل شود که متاسفانه به رغم موافقت وزارت جهاد، گمرک اجرا نکرده است. مسئله دیگر رفع تعهد ارزی بازرگانان همجوار که بصورت ریالی پرداخت می کنند و سدبزرگی برای صادرات است.

سلیمی ادامه داد: با توجه به افزایش تولید شیرخشک در ایام پایانی سال، انتظار می رود که با اتخاذ تصمیم گیری سریع در خصوص مشکلات صادرات، مازاد شیرخشک دپو شده در کارخانجات صادر شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی متوسط صادرات ماهانه شیرخشک را ۹ تا ۱۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: علی رغم آنکه در ۹ ماهه امسال حداقل باید ۱۲۰ هزارتن صادرات شیرخشک به بازارهای هدف داشتیم، اما تنها ۸۰ هزارتن شیرخشک به بازارهای هدف صادر شده است.

او گفت: با توجه به دپوی شیرخشک در کارخانجات، قیمت شیرخشک در داخل بسیار کاهش یافته و به کمتر از نرخ تمام شده رسیده است به طوریکه واحدهای شیرخشک با زیان محصول خود را عرضه می کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار