رزمایش تهدیدات زیستی در فرودگاه تبریز

رزمایش تهدیدات زیستی در فرودگاه‌های کشور با هدف ارتقای آمادگی در برابر انواع تهدیدات زیستی امروز در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز برگزار شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: این تمرین با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران صورت گرفت.

رامین آذری هدف از برگزاری این رزمایش را کسب آمادگی در برابر تهدیدات زیستی در حوزه هوانوردی و افزایش مهارت‌های لازم در پاسخ به این نوع تهدیدات دانست.

وی افزود: این رزمایش با سناریو فرود اضطراری یک هواپیمای باری خارجی حامل خدمه بدحال و دارای علائم مشکوک با مشارکت کلیه نهاد‌های لشکری و کشوری و نهاد‌های امنیتی و امدادی برگزار شد.

وی ادامه داد: در دهه‌های اخیر نوع تهدیداتی که صنعت هوانوردی در جهان با آن مواجه است تغییر کرده و بیماری‌های واگیردار با قابلیت انتقال سریع از فرودگاه به سطح شهر‌ها یکی از تهدیداتی است که باید در برابر آن آمادگی کامل داشت.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: در این رزمایش ادارات استانی مشارکت داشتند و اقداماتی مانند تشخیص تهدید، هشداردهی، محدودسازی، امداد و نجات و رفع آلودگی انجام گرفت.

آذری یادآور شد: ماهانه بیش از یک هزار و ۲۰۰ پرواز در فرودگاه تبریز انجام می‌شود و این فرودگاه از بزرگترین و مهمترین فرودگاه‌های کشور به شمار می‌رود طوری که به عنوان مرکز منطقه‌ای و در قالب پرواز‌های داخلی و خارجی به هم استانی‌ها و مسافران استان‌های همجوار نیز ارائه خدمات می‌کند بر این اساس جزو مهمترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید.

وی افزود: از ۲۱ شرکت هواپیمایی فعال در کشور حدود ۱۵ شرکت پرواز منظم برنامه‌ای از فرودگاه تبریز به مقصد‌های مختلف انجام می‌دهند که از این تعداد نیز ۱۰ ایرلاین در مسیر پردد تبریز - تهران برنامه پروازی منظم دارند.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمال غرب شهرستان تبریز با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پرواز‌های داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و ساخته شده است و به صورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی است.

 به دلیل واقع شدن در مرز و مسیر‌های هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پرواز‌های داخلی و بین المللی به خصوص پرواز‌های عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشور‌های آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می‌شود.

برچسب ها: رزمایش ، فرودگاه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار