برنامه جهانی غذا:

بلاتکلیفی هزاران تن سویای گندم در مرز افغانستان و پاکستان

برنامه جهانی غذا اعلام کرد ۳۵۰۰ تن ترکیب سویای گندم در مرز پاکستان و افغانستان گیر مانده است.

برنامه جهانی غذا اعلام کرد ۳۵۰۰ تن ترکیب سویای گندم در مرز پاکستان و افغانستان به دلیل مشکلات ترانزیتی گیر مانده است.

برنامه جهانی غذا با نشر گزارشی گفت که به دلیل کمبود ترکیب سویای گندم، برنامه جهانی غذا اجرای برنامه تغذیه تکمیلی هدفمند را نسبت به برنامه تغذیه مکمل در مناطق خاصی در افغانستان در این ماه اولویت داد که به ۱.۷ میلیون زن باردار، دختران و کودکان رسیدگی صورت گرفت.

این اداره ملل متحد تاکید کرد: «تاخیر بیشتر در ترانزیت سویای گندم، خطری قابل توجه برای حدود ۳۷۸ هزار زن باردار است که تحت برنامه تداوی سوتغذیه به آنها کمک خواهد شد.»

برنامه جهانی غذا گفت بر اساس پیش‌بینی‌ها ۱۵.۸ میلیون نفر بین نوامبر ۲۰۲۳ تا مارچ ۲۰۲۴ به شدت دچار عدم مصوونیت غذایی خواهند شد که از این جمله ۳.۶ میلیون نفر در حالت عاجل قرار می‌گیرند.

این اداره ملل متحد افزوده است که هم اکنون چهار میلیون نفر از جمله ۳.۲ میلیون کودک زیر پنج سال دچار سوتغذیه حاد هستند.

برنامه جهانی غذا همچنین افزود بیش از ۲۵هزار متریک تن مواد غذایی مختلط را در سراسر افغانستان ارسال کرده است که به ۹۹ درصد از هدف خود در ماه جنوری رسیده است و هم اکنون حدود ۴۳هزار متریک تن غذا در انبارهای برنامه جهانی غذا در داخل افغانستان موجود است.

به گفته این اداره ۳۴هزار متریک تن غذا در انبارهای برنامه جهانی غذا در خارج وجود دارد که در حال انتقال به افغانستان است، یا قرار است که به این کشور منتقل شود.

بنابر آمارها، در سال روان میلادی ۲۳.۷ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های بشری نیاز دارند و نهادهای کمک‌ر‌سان تنها می‌توانند ۱۷.۳ میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهند.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری گفته است که برای کمک به نیازمندان در افغانستان در جریان سال ۲۰۲۴ به ۳.۰۶ میلیارد دلار نیاز است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.