پارلمان اروپا برای نخستین بار خواستار آتش‌بس در غزه شد

پارلمان اروپا برای اولین بار از زمان آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خواستار آتش‌بس دائمی در این نوار بدون هیچ پیش شرطی شد.

پارلمان اروپا برای اولین بار از شروع تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه خواستار آتش بس فوری و دائمی شده است، جایی که این رژیم همچنان به حملات خود علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهد.

براسای گزارش خبرگزاری آناتولی، گزارش ۲۰۲۳ در مجمع عمومی پارلمان اروپا در مورد «وضعیت حقوق بشر و دموکراسی در جهان و سیاست اتحادیه اروپا در قبال آن» با اکثریت ۲۶۵ رأی موافق، ۲۵۳ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع به تصویب رسید.

 به درخواست اعضای گروه چپ در پارلمان اروپا عبارت دعوت برای آتش بس فوری و دائمی در غزه به ماده ۶۲ این گزارش اضافه شد.

 در گزارش جدید اصلاح و تأیید شده است: اتحادیه اروپا، کشور‌های عضو آن و جامعه بین‌الملل به ویژه خواستار آتش‌بس فوری و دائمی در نوار غزه هستند تا دسترسی بدون وقفه به غذا و آب برای همه تضمین شود.

 به این ترتیب پارلمان اروپا برای اولین بار خواستار آتش بس در غزه شد. در قطعنامه تصویب شده در ۱۸ ژانویه، آتش بس دائمی مشروط به آزادی همه زندانیان و انحلال حماس بود.

 در نشست مجمع عمومی درباره گزارش مورد بحث، در روز سه‌شنبه، بسیاری از نمایندگان از عدم گنجاندن غزه در گزارش انتقاد کردند و اتحادیه اروپا را متهم کردند که رژیم صهیونیستی را علی‌رغم جنایاتی که مرتکب شده، بدون مجازات گذاشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
خسته نباشید اونم بعد از سی هزار کشته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
چه عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
بر باعث وبانیش لعنت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
تاعمل نکنه چیزی معلوم نمی شه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
سقط بشید کفتارهای غربی بعد از این همه جنایات وکودک کشی تازه به فکر اتش بس افتادید مرگ بر شما غربی های کفتارصفت که هیچ بویی از انسانیت وشرف نبردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
بلاخره شدت و حدت جنایت و وحشیگری مورد حمایت و تایید و انواع کمک ها، یه جایی فراتر از تحمل همراهان بی شرافت های انسانی دنیا شد!!! پناه بر خدا از این همه سبعیت افسارگیخته بی حد و حصر...
اللهم اشکوا الیک از همه شون....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۵ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
پارلمان هم میدونه کی اعلام کنه..خدا لعنت تون کنه..حالا ک همه غزه رو با خاک یکسان کردن..الهی ب سرتون بیاد
آخرین اخبار