بزرگترین ابزار دشمن رسانه است

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: رژیم صهیونیستی فقط می‌خواهد مقاومت را تضعیف کند و بزرگترین ابزار دشمن رسانه است.

 حجت‌الاسلام عالی در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) با اعلام اینکه اسرائیل در غزه شکست خورده است و این حرف ما نیست بلکه اعتراف خودشان است گفت: در روزنامه هاآرتس منتسب به رژیم صهیونیستی علنا اعلام کردند که اسرائیل در غزه شکست خورده است.

وی با بیان اینکه دشمن یک دروغ و شایعه را آنقدری بزرگ می‌کند که همه باور کنند تصریح کرد: دشمن مگر نمی‌گفت که خانواده اسماعیل هنیه بیرون از غره هستند؟ پس آن سه فرزند و سه نوه شهید او در غزه چه کار داشتند.

وی ابراز کرد: فرماندهان حماس را دیدید که وقتی خبر شهادت اعضای خانوادش را دادند چگونه برخورد کرد؟ فقط گفت خداوند ما را از این شر دشمن نجات دهد.

 خطیب نماز جمعه تبریزضمن قدردانی از برنامه‌های ماه رمضان و مراسم‌های قرآنی، پیشنهاد برگزاری محافل قرآنی ماهیانه را داد و گفت: از متولیان قرآنی درخواست داریم تا دچار روزمرگی نشوند و در عرصه میدانی کاری کنند و نهضت قرآنی را راه بیندازند.


حجت‌الاسلام عالی با اشاره بر اینکه رهبر معظم انقلاب در دو هفته اخیر در مورد حجاب و روزه‌خواری بیاناتی داشتند، تصریح کرد: همین موضوعات را سال گذشته نیز به مسوولان گوشزد کردند و حتی فرمودند مسوولین برنامه داشته باشند و دارند؛ ان شاالله این کار با برنامه دنبال شود.


وی ادامه داد: حضرت آقا امسال نیز فرمودند که بنده نظر قاطع خود را در مورد حجاب بیان می‌کنم؛ قانون را باید رعایت کنند؛ دولت و قوه قضاییه در این مورد مسوولیت دارند و باید به مسوولیت قانونی خود عمل کنند.

وی ابراز کرد: ایشان در عید فطر نیز به روزه‌خواری در ملاعام اشاراتی داشتند؛ حضرت آقا بار‌ها بار‌ها اولویت را اقتصاد فرمودند ولی فرموده‌اند که همه چیز مرتبط به فرهنگ است و فرهنگ در حاشیه ذیل سیاست و اقتصاد نیست بلکه سیاست و اقتصاد در ذیل فرهنگ است.


خطیب نماز جمعه تبریز متذکر شد: حضرت آقا بار‌ها در مورد اصالت فرهنگی فرمودند و هر سال با کلید واژه‌ای اعم از شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، استهاله فرهنگی و ... به مسوولان گوشزد داشتند که یا مسوولان نشنیدند یا اینکه خودشان را به نشنیدن زدند.

حجت الاسلام عالی با تاکید بر اینکه آقایان مسوول این حرف‌ها خطاب به شماست، گفت: کجا هستید دقیقا؟ چه کار می‌کنید؟ برنامه‌هایتان را ارائه دهید.

 وی اضافه کرد: از انتخابات هم مشخص بود به جای اینکه برنامه ارائه دهند، همدیگر را تخریب می‌کنند. امام جمعه موقت تبریز گفت: جوری خواب هستید که دیگر حضرت آقا مجبور می‌شود که در خطبه‌ها از روزه‌خواری بگوید. وی افزود:‌ای آقای مسوول تو که رستوران‌ها را در رمضان باز کردی نظارت هم داری؟ قوانین را تعیین کرده‌ای؟

وی با بیان اینکه ریشه همه فضائل اخلاقی تقواست؛ هر کسی تقوا پیشه کند به کرامت الهی دست خواهد یافت اظهار کرد:تقوا بزرگ‌ترین بازدارندگی در برابر دشمن است؛ ما تقوای اجتنابی داریم که به منظور پرهیز است که این نوع تقوا بالاتر از تقوای اکتسابی است.

برچسب ها: نمازجمعه ، غزه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.