تشکیل کارگروه ایمنی ساختمان های شهر زرند

تشکیل کارگروه ایمنی ساختمان های شهر زرند در نشست شورای پدافند غیر عامل شهر زرند مطرح شد.

اولین نشست شورای پدافند غیر عامل شهرستان زرند در ساختمان نظام مهندسی تشکیل شد. 

در این نشست ۳ ساعته که با هدف شناسایی نقاط بحرانی شهر و ارائه راهکارهایی در خصوص افزایش ایمنی ساختمان های تجاری، مسکونی و بیمارستان های شهری برگزار شد، شهردار زرند از دغدغه مدیریت شهری در خصوص ساختمان های ناایمن گفت.

علی ضیاءالدینی با اعلام اینکه دستیابی به شهر ایمن همراه با توسعه پایدار، بدون توجه به قوانین امکان پذیر نمی باشد، گفت: اگر دستگاه های متعدد و مسئول در کنار هم قرار نگیرند، کار ایمنی کامل صورت نمی گیرد.

وی با اعلام اینکه شهرداری در مقابل شهروندان وظایفی بر عهده دارد و در مسیر این وظایف از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد، افزود: اقدامات انجام گرفته در حوزه ایمنی شهر لازم و کافی نمی باشد. 

سیدرضا حسینی نژاد، فرماندار زرند نیز در این نشست با اعلام اینکه نگاه کارشناسی سازمان نظام مهندسی و آتش‌نشانی در خصوص ایمنی شهر قابل ستایش می باشد، گفت: مطمئنا با همکاری یکدیگر می‌توانیم موجب افزایش و ارتقای تاب‌آوری شهر در مقابل حوادث باشیم.

وی افزود: رعایت اصول ایمنی در ساخت‌وساز و نظارت بر آن از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید تمامی دستگاه های مسئول پای کار بیایند.

 ابراهیم بابایی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز که مهمان ویژه این نشست بود از شهر زرند به عنوان یکی از شهرهای ایمن سال های گذشته نام برد و گفت: متاسفانه امروز شهر زرند از سال های خوب خود فاصله گرفته است.

وی افزود: برای رسیدن به شرایط ایمن و برنامه های جامعه ایمن، باید همه مدیران و مسئولان کمر همت ببندند. 

بابایی خواستار جدی گرفتن ۲۲ مبحث مقررات ملی ساختمان از سوی ادارات و نهادها شد و تصریح کرد: توجه نکردن به این مباحث، باعث می شود ضوابط و دستورالعمل ها در همه بخش ها از جمله ایمنی و مقاوم سازی در برابر آتش سوزی، نادیده گرفته شود و در آینده با مشکلات متعددی روبرو شویم.  

 در پایان این نشست مقرر شد کارگروه ایمنی ساختمان های شهر زرند تشکیل و در خصوص بازدید از ساختمان های ناایمن، ادارات، بیمارستان ها و ...اقدام لازم صورت گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار