کره شمالی میزبان کارشناسان ماهواره از روسیه

گزارش‌ها حاکی از آن است که کره شمالی در راستای پرتاب ماهواره شناسایی جدید خود میزبان کارشناسان ماهواره روسیه است.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داد: تعدادی از کارشناسان روسی وارد کره شمالی شدند تا به این کشور برای توسعه ماهواره شناسایی اش که قرار است به زودی عملیاتی شود کمک کنند.

یک منبع از ارتش کره جنوبی به این خبرگزاری گفت: «کره شمالی آزمایش‌های موتور [موشکی]را با سرعت بیشتر از حد انتظار انجام داد. این کشور ممکن است به اندازه کافی شجاع باشد که ماهواره شناسایی دیگری انجام دهد در حالی که چیز زیادی نمی‌دانست، اما کارشناسان [روسی]احتمالا به آنها گفته اند که این کار را نکنند». 

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) روز جمعه اعلام کرد که ارتش نشانه‌هایی از آماده شدن کره شمالی برای پرتاب دومین ماهواره شناسایی خود را دریافت کرده است. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که یک مقام ستاد مشترک ارتش گفت فعالیتی در منطقه تونگ چانگ ری Tongchang-ri شناسایی شده است.

کره شمالی متعهد شد که سه ماهواره شناسایی دیگر را در سال جاری پس از اولین پرتاب موفقیت آمیز خود در ماه نوامبر به مدار زمین بفرستد.

اداره ملی فناوری هوافضا (ناتا) کره شمالی نوامبر گذشته ماهواره شناسایی نظامی مالی گوان-۱ را با استفاده از موشک ماهواره‌بر جدید چولیما-۱ از پایگاه پرتاب ماهواره سو‌ها با موفقیت در مدار زمین قرار داد. مدتی بعد این ماهواره تصاویری از مناطق نظامی آمریکا منتشر کرد.

مترجم: اعظم پورکند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار