تاکید رئیس دستگاه قضا لرستان بر تعیین تکلیف اموال تملیکی دستگاه‌ها

رئیس دستگاه قضا لرستان خطاب به دادستان‌های استان گفت: نظارت بر اموال تملیکی و پارکینگ‌های دستگاه‌های مختلف باید در دستور کار جدی قرار گرفته و به سرعت اموال موجود در آنها تعیین تکلیف شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سعید شهواری، در جلسه شورای معاونین ضمن تسلیت شهادت سید الشهدای خدمت، شهید جمهور، آیت الله رییسی و همراهان ایشان و همچنین گرامیداشت سرم خرداد سالروز پیروزی عملیات فتح‌المبین، اظهار کرد: تجلیل از آیت الله دکتر شهید رییسی تجلیل از اخلاص، عملگرایی، فداکاری و تجلیل از تلاش‌های یک انسان مجاهد در راه خدا است که به معنای واقعی خستگی ناپذیر بود.
وی با اشاره به اینکه با عده و عده‌ای که در دادگستری هستند اگر بخواهیم کار‌ها را معطوف به وقت اداری کنیم به جایی نمی‌رسیم و لازم است که جهت رسیدن به اهداف برنامه عملیاتی تلاش شبانه روزی کرده و همه همت خود را بکار گیریم، گفت: پذیرش مسوولیت و مدیریت به معنای کار جهادی و کار بیشتر است و بایستی مانند گذشته کار جهادی و مضاعف ادامه پیدا کند تا بتوانیم عقب ماندگی‌ها و کاستی‌هایی که وجود دارد را جبران کنیم.
رئیس دستگاه قضا لرستان ضمن تاکید بر اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان و هر مدرسه یک قاضی، بیان کرد: باید از ابتدای سال بر روند پیشرفت برنامه عملیاتی نظارت و پیگیری‌های جدی و لازم صورت گیرد و مجریان برنامه عملیاتی در جلسات آینده شورای معاونین گزارش پیشرفت برنامه عملیاتی و عملکرد خود را ارائه کنند.
شهواری کاهش ورودی به دادگستری را ضروری اعلام کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های قانونی و مطالبه کردن از مسوولانی که عدم اقدام به موقع آنها ممکن است تولید پرونده کند، بنابراین باید مردم را راهنمایی کرد که از روز اول دادخواست درست را ارائه کنند تا از تکرار و تولید و تشکیل پرونده جلوگیری شود.
نماینده عالی دستگاه قضا در استان بر کاهش آمار قرار‌های منتهی به بازداشت تاکید کرد و افزود: استفاده از ارفاقات قانونی باید بیش از پیش مورد استفاده قرار گرفته و در دستور کار قضات قرار گیرد چرا که ین ارفاقات با نگاه اصلاح مجرم است که بایستی نهایت استفاده از آنها را انجام داد.
شهواری ضمن تاکید بر اینکه اجرای احکام قطعی گفت: احکام قطعی باید به سرعت انجام شده و مقدمات اجرای آنها فراهم شود.
وی بیان کرد: پرونده‌های معوق و مسن بایستی هر چه سریعتر تعیین تکلیف شده و همچنین جلسات ستادی و شورا‌ها بایستی در موعد مقرر خود برگزار شوند.
شهواری بر شناسایی مسائل خاص استان و حل آنها مانند موانع تولید تاکید کرد و گفت: پرونده‌های قابل سازشی که امکان سازش دارند به شورای حل اختلاف ارجاع شوند و پرونده‌هایی که زمینه سازش وجود ندارد از ارجاع آنها به شورای حل اختلاف خودداری شود.
وی خطاب به دادستان‌های استان بیان کرد: نظارت بر اموال تملیکی و پارکینگ‌های دستگاه‌های مختلف باید در دستور کار جدی قرار گرفته و به سرعت اموال موجود در آنها تعیین تکلیف شود.
نماینده عالی دستگاه قضا در استان اظهار کرد: بایستی علل نقض پرونده‌ها احصا شده و جهت کاهش موارد نقض، به تمامی شعب ابلاغ شود تا همکاران با آنها آشنا و از بروز مجدد نقض جلوگیری شود.
شهواری رضایتمندی و تکریم مردم را خط قرمز دادگستری عنوان و تاکید کرد: تکریم ارباب و رجوع و برخورد شایسته با مراجعین و مردم بایستی سرلوحه کار تمامی کارکنان دستگاه قضایی در استان قرار گرفته و به آن توجه ویژه کنند.

برچسب ها: قضاء ، دستگاها ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار