یک هزار قلاده سگ بلاصاحب در خرم آباد جمع آوری شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد گفت: یک هزار قلاده سگ بلاصاحب طی سال گذشته از سطح شهر جمع آوری و به پناهگاه منطقه کمالوند منتقل شد.

رضا ماجدی  اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز بیش از ۱۷۰ قلاده سگ جمع آوری و به مرکز نگهداری منتقل شده است.

وی افزود: قراردادی به منظور غربالگری و انجام واکسیناسیون این سگ‌ها با بخش خصوصی منعقد شده است، اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های عقیم سازی و واکسیناسیون، نیازمند حمایت سازمان غذا و دارو و دامپزشکی استان هستیم.

ماجدی با بیان اینکه سگ‌های بلاصاحب پس از عقیم سازی، پلاک گذاری شده و در دامان طبیعت رهاسازی می‌شوند عنوان کرد: متاسفانه با وجود رایزنی‌های بسیار، دامپزشکی استان جهت تامین پلاک تاکنون همکاری لازم را نداشته است و این امر منجر به تحمیل هزینه‌های اضافی بر شهرداری می‌شود.

وی اضافه کرد: در تامین غذای مورد نیاز این حیوانات مشکلی وجود ندارد و در مرکز نگهداری نیز به اندازه کافی فضای لازم وجود دارد.

یکهزار قلاده سگ بلاصاحب در خرم آباد جمع آوری شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد با اشاره به فعال بودن گشت‌های ویژه جمع آوری و حمل سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر با ماشین مخصوص افزود: این گشت‌ها به صورت شبانه روزی در مناطق مختلف شهر فعال هستند تا در صورت مشاهده نسبت به انتقال این حیوانات به پناهگاه اقدام نمایند.

ماجدی در خصوص هزینه‌های نگهداری و غربالگری این حیوانات عنوان کرد: هر قلاده سگ بلاصاحب با نگهداری، غربالگری، واکسیناسیون و درمان، هزینه‌ای حدود ۲۰ میلیون ریال برای شهرداری در بر دارد.

ماجدی همچنین گفت: هر یک جفت سگ می‌تواند سالانه ۱۰۰ قلاده را وارد جمعیت شهری نماید، اما برخی اعضای سازمان‌های مردم نهاد حامی حیوانات در بسیاری از مواقع با مقاومت و حتی درگیری با تیم‌های جمع آوری، مانع انتقال این سگ‌ها به مرکز نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین برخی مواقع مشاهده می‌شود عده‌ای با ایجاد فضا و تغذیه در محیط‌های شهری مانع جمع آوری این حیوانات می‌شوند که سبب بروز مشکلاتی برای سایر شهروندان می‌شود.

ماجدی گفت: باتوجه به اینکه رها بودن این حیوانات در سطح شهر امنیت و آرامش شهروندان را مختل کرده و نظافت شهر را نیز با مشکل مواجه می‌کند شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده، با شماره تلفن ۱۳۷ مرکز اطلاع رسانی مدیریت پسماند شهرداری تماس حاصل نمایند.

 

برچسب ها: سگ ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.