حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام‌شان به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی، ۱۲ توصیه به نمایندگان مجلس جدید داشتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، پیامی صادر کردند.
ایشان در این پیام ۱۲ توصیه به نمایندگان مجلس جدید داشتند که در ادامه آمده است.

۱_ تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر

رهبر معظم انقلاب در این پیام، تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر را تاکید داشتند و تصریح کردند: «بی‌شک، تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر و نیز رفتارِ جمعیِ صحیح و صبورانه در داخل قوّه‌ی مقنّنه، به تحقّق همه‌ی ویژگی‌های یک مجلسِ تراز کمک خواهد کرد و یاد نیک نمایندگان را ماندگار خواهد ساخت.»

۲_ دعوت‌کننده به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور

دعوت به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور نکته دیگری بود که حضرت آیت الله خامنه‌ای به نمایندگان مجلس جدید توصیه داشتند. «نکته‌ای که همواره بر آن تأکید میکنم آن است که مجلس باید آرامش‌بخش و امیدآفرین و برانگیزاننده‌ی همّت‌ها و دعوت‌کننده به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور باشد.»

۳_ پرهیز از مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی

ایشان همچنین نمایندگان را از مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی منع کردند و تاکید داشتند: «در خود مجلس نیز مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد و این خسارت بزرگی است.»

۴_ سوگند نمایندگی، نمایشی و تشریفاتی نیست

نکته‌ی دیگری که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند درباره‌ی سوگند نمایندگی بود. ایشان افزودند: «این سوگند، نمایشی و تشریفاتی نیست؛ سوگندی حقیقی و مسئولیّت‌زا است که در دنیا و آخرت گریبان‌گیر خواهد بود.»

۵_ رفتارِ جمعیِ صحیح و صبورانه در داخل قوّه‌ی مقنّنه

رهبر انقلاب رفتارِ جمعیِ صحیح و صبورانه در داخل قوّه‌ی مقنّنه را موثر در تحقّق همه‌ی ویژگی‌های یک مجلسِ تراز دانستند. ایشان در این خصوص مطرح کردند: «بی‌شک، تعامل منضبط و همدلانه با قوای دیگر و نیز رفتارِ جمعیِ صحیح و صبورانه در داخل قوّه‌ی مقنّنه، به تحقّق همه‌ی ویژگی‌های یک مجلسِ تراز کمک خواهد کرد و یاد نیک نمایندگان را ماندگار خواهد ساخت.»

۶_ در پیش چشم داشتن بند بند سوگند شرعی نمایندگان در همه مدت نمایندگی

در پیش چش داشتند سوگند شرعی مسئله دیگری بود که حضرت آیت الله خامنه‌ای بر آن تاکید داشتند: «نمایندگان محترم، ناگزیر باید در همه‌ی مدّت نمایندگی، بندبندِ این سوگند شرعی را در پیش چشم داشته باشند.»

۷_ پایبندی به سوگند، معیار قضاوت درباره‌ی عملکرد خویش

ایشان در ادامه افزودند: «پایبندی به آن «سوگند شرعی» را معیار قضاوت درباره‌ی عملکرد خویش بدانند.

۸_ رعایت فضیلت‌های اخلاقی در عرصه‌ی چالش‌های سیاسی و رقابت‌های مشروع

رعایت فضیلت اخلاقی در عرصه‌ی چالش‌های سیاسی و رقابت‌های مشروع نیز در این پیام مورد تاکید ایشان بود؛ رهبر انقلاب در این باره افزودند: «سبک زندگی اسلامی که بخش مهمّی از آن را فضایل اخلاقی تشکیل میدهد، در عرصه‌ی چالش‌های سیاسی و رقابت‌های مشروع، اهمّیّت بیشتر می‌یابد.»

۹_ توجه به کیمیای تقوا و گذشت و...

رهبر انقلاب در پیام به نمایندگان مجلس دوازدهم توصیه داشتند: «در اینجا است که کیمیای تقوا و گذشت و انصاف و صداقت و مسئولیّت‌پذیری و کار بی‌منّت، قیمت اصلی خود را آشکار میسازد.»

۱۰_ کار اصلی نماینده تأمین منافع ملّی

ایشان همچنین نمایندگان مجلس را نماینده همه ملت ایران معرفی کردند و توصیه داشتند: «هر یک از نمایندگان مجلس، نماینده‌ی همه‌ی ملّت ایران است؛ این بدان معنی است که کار اصلی نماینده تأمین منافع ملّی است»

۱۱_ پرهیز از تصویب طرح‌های آبادانی به صورت افراطی

پرهیز از تصویب طرح‌های آبادانی به صورت افراطی نکته دیگری بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند. ایشان تاکید داشتند: «از تصویب طرح‌های آبادانی به صورت افراطی و بیرون از حدّ طاقت بودجه‌ی عمرانی پرهیز شود.»

۱۲_ پیگیری مسائل حوزه‌ی انتخابیّه، در چارچوب نگاه کلان به مسائل کشور

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه تاکید کردند: «پیگیری مسائل حوزه‌ی انتخابیّه باید در چارچوب نگاه کلان به مسائل کشور انجام گیرد.»

گفتنی است که مراسم افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی امروز سه‌شنبه ۷خرداد با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به نماینگان مجلس دوازدهم را قرائت کرد.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
مجلس در خدمت نظام و مردم باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
با آرزوی طول عمر و سلامتی رهبر فرزانه انقلاب کاشکی به نماینده ها هم اکید دستور بدی که بازار سرمایه که اینه تمام اقتصاد کشوره رو نابود نکنن بیشتر چقدر کسری بودجه البته که دیگه اعتمادی نیست و از بین رفتم و اکثر مالباختگان بورس دیگه سرمایه گذاری نمیکنن و رمز ارز. بهترین راهکاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
توصیه های رهبری رو گوش کنن و عمل کنن مجلسی کارآمد و نفع کشور و مردم خواهیم داشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
فقط دزدی نکنند
Iran (Islamic Republic of)
ایمان عبادی
۱۸:۳۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
شهادت ریس جمهور و همراهان او را تسلیت می‌گویم