معاون رئیس جمهور آمریکا که قرار بود به جای بایدن در نشست صلح اوکراین در سوئیس شر کت کند، هیات را به سالیوان سپرد و زودتر از موعد به آمریکا بازگشت.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، نشست صلح اوکراین در بورگنستاک سوئیس را زودتر از موعد مقرر ترک کرد. این سیاستمدار بازدید خود از این رویداد را «بسیار خوب» ارزیابی کرد و سپس راهی آمریکا شد. 

طبق اعلام نیویورک پست، این روزنامه می‌نویسد که هیأت آمریکایی توسط جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به جای هریس، نمایندگی خواهد شد. سالیوان امروز یکشنبه اعلام کرد بخش قابل توجهی از کار هیئت‌ها در نشست صلح اوکراین در سوئیس به اعضای فنی هیئت‌ها منتقل می‌شود.

پیشتر اعلام شد، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در کنفرانسی با موضوع اوکراین که در تاریخ ۱۵ تا ۱۶ ژوئن در سوئیس در حال برگزاری است، شرکت نخواهد کرد. گفته می‌شود او همزمان در مراسمی برای گردآوری کمک‌های مالی در کالیفرنیا شرکت و درباره جنگ اوکراین سخنرانی خواهد کرد.

پیشتر، سران کشور‌های چین، برزیل و آفریقای جنوبی اعلام کردند در نشست صلح اوکراین در سوئیس شرکت نخواهند کرد. روسیه و همچنین بلاروس به این اجلاس دعوت نشدند.

مترجم: اعظم پورکند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۵ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
هریس چه عجب دیده شده
نامریی است .برعکس وزیر خارجه کودن و صهیونیست
که همش در حال واسطه گری است و فتنه و دسیسه و
اتش بیار معرکه است و بس
و از هر سفرش شر میبارد و بس
آخرین اخبار