کد خبر: ۴۲۴۱۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۲

تحقیقات علمی حاکی است مصرف چیپس و بیسکویت میزان ضریب هوشی کودکان را کاهش می‌دهد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، محققان استرالیایی در جریان تحقیقات علمی خود به نتایج جدید و خطرناکی درباره مواد غذایی و شیرینی‌های صنعتی و تأثیر آن بر کودکان رسیدند که در دوره معاصر مصرف این مواد غذایی به طرز هولناکی افزایش یافته است.

این تحقیقات حاکی است: کودکانی که رژیم غذایی سالمی را در سنین اولیه دنبال می‌کنند چه بسا میانگین هوش آنها بیشتر از کودکانی است که به خوردن مواد غذایی صنعتی و ناسالم عادت کرده‌اند زیرا این مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی چربی‌های اشباع شده و شکر است.

این تحقیقات از بیش از 7 هزار کودک انجام شد تا تأثیر رژیم غذایی بر میانگین هوش کودکان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

محققان ارتباط بین عادتهای غذایی کودکان در شش و 15 ماهگی و دو سالگی و میانگین ضریب هوشی آنها در هشت سالگی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

این تحقیقات محققان استرالیایی نشان داد: کودکانی که تا شش ماهگی از شیر مادر استفاده کردند و سپس یک رژیم غذایی سالم را از 15 ماهگی تا دو سالگی به طور منظم دنبال کردند و در رژیم آنها برخی مواد غذایی مثل لوبیا، پنیر، سبزی و میوه‌ها گنجانده شده بود، از میانگین ضرب هوشی بالاتری برخوردار بودند اما کودکانی که یک رژیم غذایی منظم مبتنی بر مواد غذایی ناسالم نظیر چیپس، بیسکویت، شکلات، شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را در طول دو سال اول زندگی خود داشتند، میانگین ضریب هوشی آنها در هشت سالگی پایین‌تر بود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر