کد خبر: ۵۴۶۹۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۷
۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۷
کد خبر : ۵۴۶۹۴۸۲

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی تصریح کرد: ایران با رفع تحریم ها در حال مطرح شدن در جهان به عنوان یک بازیگر اصلی است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه در گزارش خود آورده است: جمهوری اسلامی ایران به دنبال بازگشت برای فروش نفت خود به کشورهایی است که بعد از سال 2012 از خرید نفت ایران منع شدند. این کشور در نظر دارد همانند رقبای قبلی خود یعنی عربستان روسیه و عراق صادرات نفت خود را مجددا به منطقه خاورمیانه از سر بگیرد.

به گفته این آژانس، ایران حدود 250 هزار بشکه به منطقه مدیترانه ارسال می کند و تولید نفت خود را تا ماه مارس به 300 هزار بشکه خواهند رساند.

گزارش آژانس بین المللی انرژی اضافه کرده است که ایران در حال تلاش برای سبقت از رقبای نفتی خود و بازپس گرفتن جایگاه دوم در میان تولیدکنندگان عضو اوپک است. به همین دلیل ایران در ابتدا برای ارتقا سطح کیفی نفت خود قراردادهایی را با شرکت های بزرگ نفتی امضاء خواهد کرد.

این آژانس تاکید کرد: همچنین جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهد کرد تا قراردادش با شرکت خطوط لوله نفت چندملیتی عربی (SUMED) که نفت را از دریای سیاه به منطقه می فرستد را احیا کند تا سهم خود را در بازار پس بگیرد.

این در حالیست که پیش از این، بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در حاشیه یکصد و شصت و هشتمین اجلاس کشور های صادر کننده نفت اوپک، گفت: پس از رفع تحریم ها500 هزار بشکه در روز به تولید نفت ایران اضافه و در فاصله کوتاهی این افزایش را به روزی یک میلیون بشکه خواهیم رساند.

وی تاکید کرد: ما درباره افزایش تولید خود و بازگشت به سطح قبلی تولید ایران در بازار و عرضه جهانی نفت، هیچ مذاکره ای نخواهیم کرد .

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر