کد خبر: ۶۳۲۰۰۷۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
نجفی خبر داد

شهردار تهران گفت: تا ظهر امروز یک اکیپ برای امداد، کمک رسانی و اهدای موادغذایی و بهداشتی به مناطق زلزله زده اعزام می شوند.

اعزام اکیپ امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده تا ظهر امروزبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد علی نجفی شهردار تهران در حاشیه بازدید از ستاد مدیریت بحران شهر تهران ضمن اظهار تاسف نسبت به زلزله شب گذشته که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان در مناطق غربی کشور شد، گفت: شهرداری تهران از صبح امروز در کنار برنامه های وزارت کشور برای مدیریت حادثه زلزله شب گذشته، به صورت آماده باش درآمده و بنده طی تماس هایی با استاندار کرمانشاه و شهرداران شهرهای آسیب دیده، در جریان آخرین نیازها و اقدامات قرار گرفتم.

وی با اشاره به اعزام اکیپ امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده تا ظهر امروز یک اکیپ برای امداد، کمک رسانی و اهدای مواد غذایی و بهداشتی به مناطق زلزله زده اعزام می کند، افزود: برای رفع نگرانی همشهریان عزیز باید بگویم که زلزله شب گذشته مربوط به گسل های زاگرس بود و هیچ ربطی به تهران که تحت تاثیر گسل های البرز است، ندارد.

شهردار تهران با تاکید بر آمادگی شهر تهران در خصوص مقابله با پدیده های طبیعی همچون زلزله عنوان کرد: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و مهمترین برنامه هایی که در آینده دنبال می کنیم، افزایش تاب آوری پایتخت در مقابله سیل، زلزله، رانش زمین و انواع مشکلات طبیعی است.

نجفی ادامه داد: در مجموعه ستاد بحران شهر تهران امکانات بسیار خوبی شکل گرفته است، به طوری که هر نوع لرزشی در سراسر کشور از طریق دستگاه های موجود در این ستاد قابل ثبت است و می تواند در این فاصله اقدامات موثری انجام داد. به عبارت دیگر به میزانی که در توان شهرداری تهران بود، امکانات فراهم شده است اما باید در آینده اقدامات بیشتری در خصوص آموزش شهروندان برای مقابله با بلایای طبیعی صورت گیرد.

نجفی با اشاره به تهیه نقشه تخلیه محلات تهران تصریح کرد: در حال حاضر این نقشه برای تمامی محلات موجود است و پناهگاه هایی که مردم در صورت بروز حادثه طبیعی می توانند به آن پناه برند، در آن مشخص شده است. ضمن اینکه برای هزار مدرسه تهران شناسنامه تاب آوری آماده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص شناسایی راه های اصلی و اضطراری شهر تهران در زمان وقوع حوادث و پدیده های طبیعی کارهای خوبی صورت گرفته است اما اگر حادثه ای مانند زلزله در تهران پیش آید، همه ارگان ها باید برای کمک به مردم دخیل شوند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید تهران را در آینده به شهری کاملا تاب آور تبدیل کنیم، گفت: ضروری است در سال های آینده اقدامات بیشتری را از نظر تجهیزات، بودجه و ارائه آموزش به شهروندان برای مقابله با هر نوع حادثه طبیعی انجام دهیم.

نجفی در ادامه به آماده سازی 110 سوله مجهز در پایتخت پرداخت و گفت: در این سوله ها وسایل و امکانات اولیه امدادرسانی وجود دارد و همیشه در حال آمادگی به سر می برند اما موضوعاتی همچون تامین چادرها و امکانات جانبی عمدتا بر عهده هلال احمر است. در واقع شهرداری تهران در برخی موضوعات خود به طور مستقیم مسئولیت دارد و در بخش دیگر همچون تامین دارو جنبه پشتیبانی دارد.

وی با تاکید بر عضویت همه دستگاه های ذی نفع در ستاد مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرد: در حال حاضر این آمادگی وجود دارد که در صورت بروز هرگونه حادثه طبیعی و غیرطبیعی بلافاصله عکس العمل مناسب نشان داده شود.

شهردار تهران با اظهار تاسف نسبت به زلزله شب گذشته در مناطق غربی و جان باختن تعدادی از هموطنان بار دیگر تاکید کرد: زلزله مذکور هیچ ربطی به تهران ندارد و شهروندان از این جهت هیچ نگرانی نداشته باشد.

نجفی در پایان گفت: همه ما مردم یک کشور هستیم و براساس پیام مقام معظم رهبری و دستور رییس جمهور مبنی بر پشتیبانی و کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده باید بگوییم آنها تنها نخواهند بود و شهر تهران آمادگی کمک به آنها را دارد.

انتهای پیام/

صحبت های مهم شهرداری تهران در ستاد مدیریت بحران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر