کد خبر: ۶۴۲۰۵۳۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان کرمان، ۱۳ پروژه شرکت ملی صنایع مس ایران به بهره برداری می‌رسد.

افتتاح بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های شرکت صنایع مس ایرانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، احمد مرادعلیزاده، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: پروژه راه اندازی کوره فلاش (تغییر تکنولوژی ذوب مجتمع سرچشمه از فرآیند ریورب به فلش) به ظرفیت ۲۸۲ هزار تن مس آندی در سال به همراه چرخ ریخته گری وکوره های آند با ۱۸۲ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۲۴۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و مجموع ۹۷۴ میلیارد تومان هزینه در سفر رئیس جمهور افتتاح می‌شود.


وی افزود: کارخانه پالایشگاه خاتون آباد به ظرفیت سالانۀ ۲۰۰ هزار تن مس کاتدی با ۱۴۳ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۶۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و مجموع ۶۳۶ میلیارد تومان در این سفر به بهره برداری می‌رسد.


مرادعلیزاده تصریح کرد: فاز اول و دوم نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی سیرجان با ۲۸۵ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و مجموع یک هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان نیز با حضور وزیر محترم نیرو آغاز به‌کار می‌کند.


مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه طراحی، ساخت و نصب سیستم جدید انتقال گاز خروجی کوره های کنورتر سرچشمه پروژه دیگری است که در این سفر بهره برداری می‌شود، اظهار کرد: برای طراحی، ساخت و نصب این سیستم ۱۹ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۱۵۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و مجموعا ۲۳۰ میلیارد تومان صورت گرفته است.


مرادعلیزاده از افتتاح رسمی باند دوم محور سرچشمه ، شهربابک خبر داد و بیان کرد: برای احداث باند دوم این مسیر به طول ۸۰ کیلومتر در مجموع ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است. پیش از این باند دوم جادۀ رفسنجان به سرچشمه یه طول ۶۵ کیلومتر و باهزینۀ ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شرکت مس راه‌اندازی شده بود.


مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: پروژه احداث انبار کنسانتره جدید خاتون آباد به ظرفیت ۶۰ هزار تن کنسانتره مس و پروژه احداث کارخانه آبگیری و بشکه پرکنی مولیبدن به ظرفیت خشک کنی ۲۷۰۰ تن کنسانتره مولیبدن در ماه از دیگر طرح‌های آمادۀ بهره‌برداری مس در استان کرمان است. برای این دو پروژه مجموعاً ۷۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
وی پروژه نصب و راه اندازی ماشین کاتدشویی پالایشگاه سرچشمه (CSM) را از دیگر طرح‌های آمادۀ بهره برداری بر شمرد و گفت: برای اجرای این پروژه در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.


مرادعلیزاده افزود: پروژه ارتقاء و افزایش ظرفیت پذیرش و انبارش آهک پخته به میزان ۱۲۵۰ تن با هزینه ۱۱ میلیارد تومان و کارخانه مواد ناریه سرچشمه به ظرفیت تولید 12 هزار تن آمولایت با هزینه ۱۲ میلیارد تومان نیز در سفر رئیس جمهور بهره برداری می‌شوند.


وی یادآورشد: توسعه کارخانه اسید سرچشمه از ۱۰۰ هزار تن به ۳۰۰ هزار تن دیگر پروژه‌هایی بود که این پروژه با ۳ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۵۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و مجموع ۷۰ میلیارد تومان مراحل نهایی خود را طی می‌کند.


مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به احداث پست ۱۳۲/۴۰۰ میمند، شهربابک، تصریح کرد: در این پروژه که در این سفر بهره برداری از آن رسماً آغاز می‌شود، ۱۵ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و در مجموع ۷۰ میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است.


مرادعلیزاده همچنین پروژه احداث پست‌های نه گانه تغذیه کننده فلش، کارخانجات اسید و اکسیژن و مولیبدن همراه با مرکز توزیع را از دیگر پروژه های قابل بهره برداری دانست و گفت: برای اجرای این پروژه در مجموع ۴۸ میلیارد تومان هزینه شده است.


انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر