کد خبر: ۶۵۳۴۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

در مراسم روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی بر ضرورت آبادانی توس و رسیدگی به آرامگاه فردوسی تاکید شد

اختصاص 40 میلیارد ریال برای احیای توس به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دیشب در این مراسم که با حضور مسئولان کشوری و استانی، شخصیت‌های داخلی و خارجی برگزار شد، گفت: با اختصاص 40 میلیارد ریال برای توسعه وآبادی توس،  90 میلیارد ریال هم در سفر اخیر رئیس جمهور به مشهد تصویب شده است.

مکرمی فر افزود: در سفری که مقام معظم رهبری در سال 75 به توس داشتند دست نوشته‌ای مرقوم و توصیه فرمودند: دولت ضمن اینکه زحماتی کشیده است، اهتمام بیشتری به این منطقه داشته باشد.

وی گفت: اداره کل تفاهمنامه‌ای با شورای شهر و شهرداری مشهد برای احیا توس امضا کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که احیا و بازگشت شکوه توس از برنامه‌های میراث فرهنگی است، افزود: این تفاهم نامه با هدف باز پیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی امضا شده است تا شش هکتار از این محوطه به شکلی مناسب ساماندهی شود.

مکرمی فر گفت: برنامه‌های فرهنگی آرامگاه فردوسی نیز در طول سال استمرارخواهد یافت و امیدواریم در آینده نزدیک باره و دروازه‌های توس هم بازسازی شود.

25 اردیبهشت در تقویم رسمی ایران "روز ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی نامگذاری شده است.

انتهای پیام //ز. ج
 

مراسم روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر