کد خبر: ۶۵۳۵۹۹۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
شورای شهر تهران در هفته‌ای که گذشت؛

مهم‌ترین اخبار و رویدادهای شورای اسلامی شهر تهران از بیستم تا بیست و هفتم اردیبهشت را با یک کلیک در این گزارش مشاهده کنید.

بسته خبری جمعه////منطق آمریکا توسط متحدانش به چالش کشیده شده است/باید از ظرفیت رنگین کمان فرهنگی و قومی تهران استفاده کنیم/حرکت مدیریت شهری باید به سمت خلاقیت باشدبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شورای اسلامی شهر تهران، در هفته‌ای که گذشت شاهد رویدادهایی بود که در این بسته خبری به آن می پردازیم.

منطق آمریکا توسط متحدانش به چالش کشیده شده است

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از برجام اظهار کرد: این کار نشان می‌دهد برجام به نفع ایران بوده و به نظر در قاموس آمریکا معامله برد-برد مورد قبول نیست.

وی افزود:‌ باید با خویشتن‌داری و باقی ماندن در برجام به همراه 5 کشور و گرفتن ضمانت اجرایی منافع ایران تعیین شود.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه امروز منطق آمریکا توسط متحدان او به چالش کشیده شده و کارشناسان تصمیم ترامپ را تهدید می‌کنند، گفت: این وضعیت به نفع منافع ایران است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ما اعضای شورای شهر تهران همگان با سایر شهروندان در این چالش از منافع ایران دفاع می‌کنیم.

انتخاب شهردار بدون مخفی‌کاری صورت گرفت

 سید حسن رسولی‌ عضو شورای شهر تهران پس از انتخاب شدن افشانی به عنوان شهردار تهران ضمن تبریک به او، به موضوع واکنش‌ رئیس جمهور کشورمان به خروج آمریکا از برجام‌ پرداخت و گفت: از اقدام هوشمندانه روحانی برای کسب مجوز ضمنی‌ و مشروط رهبر انقلاب مبنی بر تسلیم نشدن در برابر مخالفان بین‌‌المللی برجام‌ و اتخاذ تصمیمی مناسب‌ که به نفع مردم بود، سپاسگزارم‌.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ما وعده شفاف‌سازی داده بودیم، اظهار کرد: فرآیند انتخاب شهردار بدون مخفی‌کاری صورت گرفت و شهردار با رأی اعضای شورا انتخاب شد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه من اصلاح‌ طلب موافق برجام‌ هستم، اظهار کرد: معتقدم بر خلاف قبل از برجام‌ که جهان علیه ایران بود، امروز جهان علیه آمریکا، اسرائیل‌ و عربستان است.

باید از ظرفیت رنگین کمان فرهنگی و قومی تهران استفاده کنیم

شهربانو امانی رییس کمیته ایمنی حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: امروزه مردم حساس شده اند که گردشگر چه تاثیری در زندگی می‌تواند داشته باشد. ما از نظر میراثی در جهان رتبه دهم داریم، اما در زمینه گردشگری رتبه ۹۵ را داریم و این جای سوال دارد.

عضو شورای شهر تهران بر لزوم استفاده از ظرفیت رنگین کمان فرهنگی و قومی تهران تأکید کرد.

امانی گفت: مسئولان آیا حاضرند بپذیرند که سهم مردم از صنعت گردشگری را مخصوصا در زمان تحریم می‌توانند برگردانند؟ ما نفت را در دولت نهم و دهم فروختیم، اما نتوانستیم ارز وارد کشور کنیم.

 

شورا دخالتی در انتصاب معاونان شهردار ندارد

محسن هاشمی‌رفسنجانی‌ رئیس شورای شهر تهران در حاشیه دهمین جشنواره بین‌المللی جایزه جهانی تهران‌، با بیان اینکه بودجه پژوهشی شهرداری تهران بین 160 تا 200 میلیارد تومان است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مبلغ حدود 2 درصد از کل بودجه است و اگر این مبلغ بین 43 سازمان تقسیم شود و حقوق و دستمزد‌ را هم کم کنیم‌، به مبلغ 4 میلیارد تومان می‌رسیم و ممکن است یک سازمان بیشتر مصرف کند و سازمانی دیگر کم مصرف کند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شورا دخالت مستقیمی در تعیین معاونت‌های شهرداری تهران ندارد، گفت: اما می‌توانیم شاخص‌هایی را برای معاونان تعیین کنیم‌.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه باید دید این بودجه‌های پژوهشی آیا در مسیر مسئله‌محوری شهر تهران حرکت می‌کند یا خیر؟، تصریح کرد: این موضوع بررسی‌هایی است که شورای شهر باید انجام دهد و نسبت به بودجه‌های سال آینده‌ مراقبت بیشتری کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شمار سازمان‌های موازی در شهرداری تهران بسیار است و در برخی موارد شاهدیم که یک اداره کل هم برای خود دفتر پژوهشی ایجاد کرده و اگرچه این کار مفید است، اما اگر پژوهش‌ها مسئله‌محور نباشند، سودی ندارد و امکان دارد بودجه‌های پژوهشی از این طریق در مسیر غلطی مصرف شوند.

 

حرکت مدیریت شهری باید به سمت خلاقیت باشد

سید محمود میرلوحی در نشست تخصصی چهارمین کنفرانس مدیریت شهری، اقتصاد شهری و درآمدهای پایدار با اشاره به ایده های نو و جدید مطرح شده در این جلسه گفت: چاره ای نداریم جز اینکه از کنار آن چه از گذشته مانده است عبور کنیم.

عضو شورای شهر تهران گفت: چاره ای نداریم جز اینکه از کنار آن چه از گذشته مانده است، عبور کنیم و به سمت خلاقیت قدم برداریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروز در شهرداری تهران بیش از 52 هزار میلیارد تومان بدهی وجود دارد که اگر تدبیری برای آن اندیشیده نشود باعث گرفتاری و زیان خواهد شد. همچنین نزدیک به 35 هزارمیلیارد تومان پروژه نیمه تمام هم وجود دارد که اگر برای آن هم فکری نداشته باشیم با دردسرهای بیشتری روبرو خواهیم بود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر