کد خبر: ۶۵۴۱۶۹۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس گفت: بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه‌های مسجد» به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حجت الاسلام حسین امیدی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس ظهر امروز سه شنبه در دیدار کارکنان این دبیرخانه با مدیر کل و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به اینکه بین یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ کانون در منطقه فارس به جز منطقه جنوب فارس وجود دارد که هر کدام به طور میانگین ۱۰۰عضو دارند، اظهار کرد: پرتال «بچه‌های مسجد» راه اندازی شده و فارس بین استان‌های اول تا سوم در ثبت کانون‌ها است و بر اساس فراوانی و جمعیت ثبت شده کانون‌ها در کشور رتبه نخست هستیم.

وی تصریح کرد: تاکنون افزون بر ۲۴ هزار نفر عضو کانون در این سامانه ثبت شده اند، و این رقم در تراز بین استان‌های مختلف یک تراز بالایی را شامل شده است.

حجت الاسلام حسین امیدی اضافه کرد: پناه بردن به خدا انواع مختلف دارد که یکی از آن پناه بردن از اماکن دیگر به مسجد و از افکار پوسیده به سمت افکاری است که در مسجد نشر پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: هنر کانون‌های فرهنگی و هنری می‌تواند در بحث نگاه‌های اسلامی که در بحث هنر مغفول مانده است، موثر واقع شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس ادامه داد: امروز اجرای هنر اسلامی را در مساجد شاهد هستیم و از این رو ضرورت دارد فرهنگ مسجد و فرهنگ و هنر اسلامی را از مساجد احصا کرد طرحی در این خصوص به عنوان پایلوت کشور اجرا کرد و باید نخبه‌های فرهنگی و دینی پای کار بیایند و این طرح را به سر منزل مقصود برسانند.

حجت الاسلام امیدی با بیان اینکه کمتر از ۲۰ درصد از ظرفیت جوانان مسجدی استفاده شده است، اظهار امیدواری کرد: حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس را در جمع اصحاب مسجدی شاهد باشیم، زیرا می‌تواند این مسئله منشا خیر باشد.

انتهای پیام/ن

ثبت بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه‌های مسجد»

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر