کد خبر: ۶۶۲۸۷۲۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: منطقه بهرام گور فارس خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست کشور است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس در جمع اعضای سمن‌های مردم نهاد محیط زیستی و در نشست ماهانه تشکل‌های مردم نهاد، گفت: منطقه بهرام گور در فارس خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست کشور است و در حال حاضر طبق مصوبه هیات وزیران هیچ گونه بهره برداری معدنی در این منطقه صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: یکی از نشانه‌های مثبت و ارزشمند حرکت مدنی در کشور، حضور اعضای تشکل‌های مردم نهاد در ارگان‌های دولتی و به نقد کشیدن عملکرد ارگان‌ها توسط این اعضا است.

به گفته محمودی این حرکت جلوه‌ای از ایجاد فضای آزاد نقد در کشور است و با اشاره به ایجاد آتش سوزی‌های اخیر در اروپا، کالیفرنیا و خشکسالی در استرالیا، ادامه داد: اوضاع و احوال محیط زیست در دنیا بد پیش می‌رود و جهان با بحران محیط زیست مواجه است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس انجام طرح‌های ارزیابی محیط زیست را بسیار مهم دانست و یکی از اصول مهم در ارزیابی را مسئولیت اجتماعی و اقتصادی بیان و بر انجام طرح‌های ارزیابی تاکید کرد.

وی در پاسخ به سوال سمن‌ها در خصوص فیلترینگ پالایشگاه گفت: در حال حاضر فیلترینگ پالایشگاه بر اساس کنترل محوری و به صورت جدی پیگیری میشود. پالایشگاه گازسوز است و فیلتراسیون انجام میشوداما مساله آب پالایشگاه بسیار مهم است در حالی که متولی آب وزارت نیرو است و باید منابع آبی پالایشگاه را تامین کنند.

محمودی بیان کرد: شجاعت مدبرانه در محیط زیست حاشیه رفتن و فاصله گرفتن از رویداد‌ها نیست بلکه تصمیم گیری بر اساس علم روز است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس تصریح کرد: در حالی که در فصل گرم تابستان قرار داریم خوشبختانه نسبت به سال‌های قبل شاهد کاهش آتش سوزی در مناطق هستیم و آتش سوزی‌های اندکی که داشته ایم خوشبختانه با سرعت عمل یگان اطفا و کنترل شدند.
انتهای پیام/ر

برگزاری نشست ماهانه تشکل‌های مردم نهاد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر