کد خبر: ۶۶۹۶۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: شرکت غله استان باخرید ۵۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان رتبه‌ی هشتم کشوری را داراست.  

زین العابدین طایفه آقایاری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛ گفت: امسال از آغاز فصل خرید تاکنون ۵۵۴ هزار تن گندم به ارزش ۷۳۶ میلیارد تومان از کشاورزان استان خریداری شده است.


آقایاری ادامه داد: ۵۷۱ میلیارد تومان معادل ۷۸ درصد از ارزش گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است و باقی مانده‌ی آن نیز که معادل ۱۶۵ میلیارد تومان می‌باشد به زودی پرداخت خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی امسال حائز رتبه‌ی هشتم در خرید گندم در کشور شد افزود: خرید گندم امسال در استان نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است که این رقم در مقایسه با سال گذشته بسیار قابل توجه می‌باشد.


آقایاری با اشاره به اینکه خرید گندم از کشاورزان تا پایان ماه جاری ادامه دارد افزود: ۴ مرکز خرید در سطح استان برای تدوام خرید گندم در خدمت کشاورزان دایر می‌باشد که سیلوی مهاباد جهت پوشش جنوب استان، سیلوهای، ولی پور و کریم آباد در ارومیه جهت پوشش مرکز استان و سیلوی شهرستان خوی نیز برای پوشش شمال استان آماده ارائه خدمات به کشاورزان می‌باشد.


مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: امسال شهرستان بوکان بیشترین میزان تولید و فروش گندم را در استان به میزان ۹۶ هزار تن به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام/ح


خرید گندم از کشاورزان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر