کد خبر: ۶۷۹۳۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
کد خبر : ۶۷۹۳۸۸۸

نگاهی گذرا به فعالیت رقصنده‌های فضای مجازی و کامنتی که توسط دنبال کنندگان صفحات به ثبت رسیده است از واقعیتی تلخ پرده برمی‌دارد.

 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس آمار‌های بین‌المللی بیش از ۳۰ میلیون ایرانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای صفحه شخصی هستند و با دیدگاه‌های متنوع و البته به صورت مستمر در این فضا فعالیت دارند. شبکه‌ای که همه نوع مخاطبی را با سلیقه‌ها و نگاه‌های مختلف در خود جای داده و روزانه پست‌ها و پیام‌های متعددی، از طرف کاربران با انواع مضامین در آن منتشر می‌شود. انتشار تصاویر نیمه برهنه، مستهجن و غیراخلاقی بخشی از فعالیت تعدادی از کاربران اینستاگرامی را تشکیل می‌دهد که این روز‌ها صفحاتی با محتوای نامناسب را راه‌اندازی کرده و مدیریت می‌کنند.

تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی کلاهبردار توسط رقاصه‌های فضای مجازی!

این شبکه اجتماعی قرار بود که در ابتدا فضایی برای ثبت خاطرات کوتاه و روزانه کاربران اینستاگرامی در چهارچوبی متعارف و قابل انتشار در صفحه شخصی آن‌ها باشد اما در حال حاضر به یکی از شبکه‌های ترویج فساد در سراسر جهان تبدیل شده است.

چندی پیش خبر دستگیری یکی از رقاصه‌های مشهور شبکه اجتماعی اینستاگرام در رسانه‌های خبری و فضای مجازی منتشر شد و البته برخی از افراد دستگیری آن فرد و انتشار خبر آن را در شرایط اقتصادی آن روز‌ها به جا و مناسب ندانستند و واکنشی انتقادآمیز از خود بروز دادند.

در ظاهر امر و به نگاه عموم افراد، شاید دستگیری دخترانی که ویدئو‌های رقاصی خود را در فضای مجازی منتشر می‌کنند، اقدامی عجیب به نظر برسد اما این همه ماجرا نیست و همه موضوع فقط به رقص و انتشار تصاویر غیراخلاقی ختم نمی‌شود.

نگاهی کوتاه و گذرا به فعالیت رقصنده‌های شبکه‎های اجتماعی و کامنتی که توسط دنبال کنندگان این صفحات به ثبت رسیده، از واقعیت اغلب این صفحات پرده برمی‌دارد و هدف اصلی آن‌ها از فعال بودن در این فضا را بازگو می‌کند.

کار اصلی رقصنده‌های فضای مجازی در اینستاگرام تبلیغ و معرفی سایت‌های اینترنتی شرط‌بندی کلاهبرداری است که اغلب کاربران توجه چندانی به این موضوع و هدف شومی که رقصنده‌های فوق دنبال می‌کنند، ندارند.

تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی کلاهبردار توسط رقاصه‌های فضای مجازی!

نوجوانان و جوانان، قربانیان اصلی گسترش صفحات مستهجن در فضای مجازی!

دختران و زنان زیادی هستند که عکس‌ها و فیلم‌های برهنه و نیمه عریان خود را در صفحه شخصی‌شان منتشر می‌کنند و هزاران کاربر دیگر نیز با سن و سال‌ها و نگرش‌های مختلف از این صفحات غیراخلاقی بازدید می‌کنند.

امان‌اللّه قرائی مقدم جامعه‌شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: نوجوانان و جوانان به عنوان یکی از دنبال کنندگان اصلی پست‌ها و پیام‌های کاربران اینستاگرام و همچنین منتشرکنندگان پست‎ها به شمار می‌روند و فعالیت صفحات غیراخلاقی بیشترین آسیب‌ها را متوجه آن‌ها می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: این روز‌ها انتشار پست‌هایی که حاوی فیلم‌ها و تصاویری از رقاصی و حرکات غیراخلاقی دختران نیمه‎برهنه است، در فضای مجازی و به ویژه در شبکه اجتماعی اینستاگرام رو به افزایش است و زنگ هشدار را برای والدینی که فرزندانشان در این فضا حضور دارند، به صدا درآورده است.

این جامعه‌شناس تأکید کرد: دختران و زنان بسیاری هستند که عکس‌ها و فیلم‌های برهنه و نیمه عریان خود را در صفحه شخصی‌شان منتشر می‌کنند و هزاران کاربر دیگر نیز با سن و سال‌ها و نگرش‌های مختلف از این صفحات غیر اخلاقی بازدید می‌کنند.

وی افزود: افرادی که اگرچه در واقعیت نام و نشان مشخصی دارند اما در بستر فضای مجازی با نام و عنوانی مستعار و ساختگی به فعالیت غیراخلاقی در این فضا می‌پردازند و نوجوانان و جوانان که به طور معمول اختلاف سنی کمی با آن‌ها دارند، هوادارشان شده و از کار‌های این شاخ‌های مجازی تقلید می‌کنند.

قرائی مقدم در ادامه گفت: شبکه‎‌های اجتماعی در کنار فرصت مغتنمی که برای تبلیغ مشاغل و فعالیت‌های مختلف برای همه افراد به وجود آورده‌، فضایی آلوده به انواع جرائم سایبری و فرصتی ویژه برای مجرمان و کلاهبرداران که با پیشرفت ابزار ارتباطی از آن به نفع کلاهبردار‌های خود سواستفاده می‌کنند، را نیز ایجاد کرده است.

تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی کلاهبردار توسط رقاصه‌های فضای مجازی!

انتشار تصاویر رقاصی بهانه تبلیغ سایت‌های کلاهبرداری!

بسیاری از صفحاتی که این روز‌ها در ظاهر، رقص دختران برهنه جوان را به اشتراک می‌گذارند، مقدمه و بستر ثانویه وقوع جرائم دیگر شده و نوجوانان و جوانان را به فساد و بی‌بندوباری تشویق می‌کنند.

مجید علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: انتشار پست‌ها و پیام‌های غیراخلاقی در فضای مجازی که حاوی مطالب و تصاویر مستهجن و اعمال منافی عفت باشند، در زمره جرائم سایبری قرار می‌گیرند و گرداننده و ادمین این صفحات نیز به عنوان مجرم تحت تعقیب قرار می‌گیرد و مجازات می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از صفحاتی که این روز‌ها در ظاهر، رقص دختران برهنه جوان را به اشتراک می‌گذارند، مقدمه و بستر ثانویه وقوع جرائم دیگر شده‌اند و نوجوانان و جوانان را به فساد و بی‌بندوباری تشویق کرده و اقدامات آن‌ها در دایره گسترده جرائم سایبری جای دارند و هر کدام از این جرائم مجازات مستقل خود را به دنبال دارند.

این وکیل پایه یک خاطرنشان کرد: کلاهبرداران برای انجام کار‌های خود و کسب درآمد از فضایی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار آن‌ها قرار داده، سوءاستفاده می‌کنند و این نوجوانان و جوانان زودباور و ساده‌لوح هستند که تاوان سادگی خود و تخلفات مجرمان سایبری را پس می‌دهند.

مردانی همچنین تاکید کرد: کلاهبرداری‌های گسترده‌ای که این روز‌ها بر بستر فضای مجازی رخ می‌دهد و ضرر و زیان فراوانی را متوجه کاربران می‌کند، به دنبال افزایش سایت‌های شرط‌بندی و فعالیت کاربرانی که اغلب با نام و نشانی مستعار فعالیت می‌کنند، اتفاق می‌افتد و همانطور که گفته شد جوانان و نوجوانان هیجان‌طلب این ضرر را متحمل می‌شوند.

وی تاکید کرد: قانونگذاران برای مقابله با جرائم سایبری و برخود با مجرمان سایبری قوانین ویژه‌ای را پیش‌بینی و تصویب کرده‌اند اما بسیاری از این قوانین باید مورد بازنگری قرار گیرند و اصلاح شوند و البته در موضوع اجرای مجازات جرائم سایبری نیز مجریان قانون باید با صراحت و قاطعیت بیشتری برخورد کنند.

مجازات گردانندگان صفحات مجازی منتشرکننده تصاویر مستهجن چیست؟

علیمردانی اضافه کرد: در قانون جرائم رایانه‌ای برای منتشرکنندگان تصاویر مستهجن در فضای مجازی مجازات حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دوی این مجازات‌ها را در نظر گرفته‌اند و همچنین در صورت گستردگی موضوع و انتشار این تصاویر حتی منتشرکنندگان این تصاویر مستهجن ممکن است به عنوان مفسدفی‌الارض به اعدام محکوم شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این ممکن است مجرم شخصاً این اقدام را انجام ندهد بلکه دستیابی دیگران به این تصاویر را تسهیل نماید و یا آنکه دیگران را ترغیب نماید که برای این موضوع نیز مجازات حبس در نظر گرفته شده است. به طور کلی قانونگذار در خصوص حریم شخصی و فساد اخلاقی در فضای مجازی بسیار حساس بوده و بسیاری از مجرمان پس از دستگیری با مجازات های سنگینی روبرو می‌شوند.

این وکیل پایه یک دادگستری افزود: فعالیت سایت‌های قمار و شرط‌‌‌بندی نیز مطابق با قوانین کشور ممنوع بوده و برای گردانندگان این سایت ها علاوه بر محکومیت به بازگرداندن اموال به دست آمده از این راه، مجازات‌های حبس طولانی مدت با توجه به گستردگی عمل و حتی اعدام پیش بینی شده است.

مسئولان مربوطه در حوزه رسیدگی به جرائم سایبری و مجریان نظارت بر فعالیت کاربران فضای مجازی، باید با دقت و تأمل بیشتری شبکه‌ها و صفحات فضای مجازی را رصد کرده و با گردانندگان صفحات غیراخلاقی و مستهجن برخوردی قاطع را لحاظ کنند. همچنین تعیین مجازات‌هایی که نقش بازدارندگی لازم را داشته باشد، نقش مهمی در پیشگیری از گسترش صفحاتی با محتوای مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی ایفا کند.

گزارش از فرزانه فراهانی

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۱
در انتظار بررسی: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مسئولین محترم اختلاس ها را جمع کنند
اینها هم انشاالله جمع خواهد شد
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بنظرم ما باید با مطالعه کتابهای خوب و معتبر ، سطح دانش و بینش خود را بالا ببریم
تا در عصر حاضر بتوانیم اصطلاحا گلیم خود را از آب بیرون بکشیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
سلام با فیلتر کردن هیچ چیزی درست نمیشه این راهش نیست باید یه فکر اساسی کرد.مگه تلگرام رو فیلتر کردند فرقی کرد؟ از بچه پنج ساله تا پیرمرد 70 ساله فیلترشکن دارند هیچ کسی هم عضو پیام رسان های داخلی نشد.دیگه دهه شصت نیست که ویدیو هم قاچاق باشه، نمیشه مردم رو از همه امکانات فضای مجازی و اینترنت محروم کرد.خیلی از افراد با همین تلگرام و اینستاگرام دارن کاسبی های حلال و قانونی می کنند مخارج زندگی شون و در میارند .
افراد باید خودشون هم مدیریت کنند رو کارهای بچه هاشون نظارت داشته باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اینستاگرام رو فیلتر کنید فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خودرو نخرید یک کلام ختم کلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
باعث تاسف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ما هم دنیا را آباد می کنیم هم آخرت را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاهش ازدواج افزایش طلاق افزایش سن ازدواج تاخیر در ازدواج کاهش و پیر شدن جمعیت کاهش فرزند آوری و زاد و ولد کاهش جمعیت جوان افزایش آسیب های اجتماعی و جرم و جنایت فقیر شدن مردم تنگی معیشت مردم فقر بیکاری اعتیاد تجرد و تنهایی طلاق افزایش روابط آزاد و نامشروع و دوستی ها و بی حجابی افزایش فساد و فحشا ...از مشکلات امروز هست که باید رسیدگی بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاش میشد سرنوشت را از سر، نوشت چرا باید گرفتار این وضعیت باشیم.جوانی مان با این همه مشکلات سپری میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اگر با همین وضع پیش بره به زودی نسل بچه ها و نوجوانان و جوانان و به کلی نسل و جمعیت منقرض میشه چون نه جوانان ازدواج می کنند نه بچه می آورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
وقتی جوانان نمی خواهند و نمی توانند ازدواج کنند نتیجه اش همین می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
هیچکس به فکر جوانان نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این تلگرام و اینستاگرام و فضای مجازی و اینترنت و موبایل تمام نوجوانان و جوانان و زندگی و آینده و دین و دنیا و آخرتشونو نیست و نابود و تباه کرد از بین برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اگر به فکر جوانان و زندگی و آیندشون و به فکر مردم و معیشت مردم و به فکر جامعه نیستید به فکر خودتون باشید چون وقتی جوان و مردم و جامعه ای نابود و تباه بشود شما هم نابود و تباه خواهید شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
شما برین درگاه های ایرانی این سایتها رو ببندین خود به خود جمع میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خدا خودش کمک کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
باید عاملان آن مجازات شوند
معتقدالحق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
آقا فقط خواهش میکنم فکر فیلتر کردن اینستاگرام نباشید دنبال راه حل باشید.همه چی رو که
نمیشه فیلتر کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
را حلش بستن درگاههای پرداخت بانکی این سایتهاست
که متاسفانه به دلیل نداشتن قوانین مبازره با پولشویی خیلی راحت دارن فعالیت میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کاری از دستمون بر نمیاد جز فیلتر کردن هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
فقط فیلترش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
فقط فیلتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دلخوش به این مقدار نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
زندگی خیلی از زن و شوهرها را فضای مجازی از هم پاشونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
باید بررسی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اینستاگرام را فیلتر کنید
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
منم تو این سایتها رفتم همش کلاهبرداری پولتو رو حروم نکنید مخصوصا بازی انفجار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اینستاگرام جامعه رو به فساد و فحشا و بی بند و باری و بی حجابی کشونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بی حجابی در جامعه بیداد میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
فساد و فحشا در جامعه بیداد میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اینستاگرام با این فساد ها تمام جوانان و جامعه را نابود کرد و به تباهی کشاند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خب بله صد در صد
مقصر بیکاری و فساد اداری و اقتصاد وخیم اصلا عامل فساد نیستند
مقصر مردمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
باز هم جلوی ازدواج جوانان را بگیرید مانع ازدواجشون بشید سختگیری کنید تا وضع از این هم بدتر بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
نوجوان و جوانی که از راه صحیح و درست و حلال و قانونی و شرعی که همان ازدواج و همسر است نیاز های جنسی و روحی و روانی و عاطفی اش برطرف نشود و به آرامش نرسد سراغ راه های دیگر و سراغ این کار ها می رود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
باید نظارت ها بیشتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
لطفا درباره ی نرم افزار 7030 یه گزارشی تهیه کنین ببینیم که آیا به این نرم افزار میشود اعتمادکرد یا خیر
این نرم افزار مانند برنامه های دیگر برای خرید شارژ و پرداخت قبوض هست اما یک ویژگی منحصربه فردی دارد که ممنون میشویم درباره ی آن گزارشی تهیه فرمایید چون خیلی از مردم به آن اعتماد کرده و از شماره کارت و رمز دوم خود در این نرم افزار استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این فضای مجازی و اینستاگرام افسار گسیخته و لجام گسیخته را مهار کنید و جلویش را بگیرید وگرنه تمام جوانان و جامعه را نابود خواهد کرد و به تباهی خواهد کشاند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
واقعا جای تاسف داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
تازه به فکر افتادید ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
به فکر ازدواج جوانان باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مسولین لطفا اقدام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
تمام این مصیبت ها بخاطر تاخیر در ازدواج و افزایش سن ازدواجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
وقتی برای نوجوانان و جوانان که تو سنین اوج نیاز هستن امکان ازدواج سالم و حلال و آسان و تامین کردن نیاز های جنسی و روحی و روانیشون از طریق ازدواج و همسر وجود نداره همین میشه که به این فساد و فحشا و بی بند و باری ها و انحرافات کشیده میشن و دچار انواع و اقسام بیماری های روحی روانی و افسردگی و خودکشی میشن و خودشون و جامعه رو به نابودی میکشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خواهشا اینستا رو فیلتر کنید تا جوانان آسیب نبینند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
جوانان نابود شدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دوست عزیز اینستاگرام فیلتر شه وضعیت مملکت درست میشه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خوبه اینا رو میدونید بازم اینستا رو فیلتر نمی کنید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
بسه دیگه فیلترش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
زودتر فیلتر بشه بهتره
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر