کد خبر: ۶۷۹۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ملی برنامه فشرده‌ای پیش رو دارد و در این بین سخت‌ترین و مهم‌ترین بخش انتخابی المپیک است.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران، از ساعت ۱۰ صبح امروز «یکشنبه» در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه حضور پیدا کرد و پاسخگوی خبرنگاران شد.

کولاکوویچ: از ضیایی بپرسید چرا من را نمی‌خواست/ برنامه فشرده‌ای پیش روی تیم ملی والیبال است

کولاکوویچ در ابتدا در مورد اینکه احتمال داشت قرارداد او در زمان ضیایی تمدید نشود و اینکه رابطه اش با داوری چگونه است، اظهار داشت: من با داوری قراردادم را تمدید نکردم. همانطور که می‌دانید قرارداد من با ضیایی یه بند و پیوست داشت. کاری که در زمان داوری کردیم این بود که آن بند را قانونی و اجرا کردیم.

او افزود: ضیایی اگر راضی نبود می‌توانست قرارداد من را فسخ کند. اولین سوال من از ضیایی این بود که آیا دوست دارید با من ادامه بدهید یا خیر؟ دوست ندارم در جایی کار کنم که مرا نمی‌خواهند. در بند قراردادم هیچ موضوعی نبود که ایران مجبور است مرا نگه دارد. داوری گفت وقتی من از شما دعوت کردم یعنی دوست داریم با شما ادامه بدهیم.

ایگور درباره اینکه چرا ضیایی علاقه‌ای به ادامه همکاری با او نداشت، گفت: از خود ضیایی بپرسید چرا نمی‌خواست با من تمدید نکند. البته او‌خودش هیچ گاه چنین حرفی نزد و بعید می‌دانم اینگونه بوده باشد.

کولاکوویچ در مورد مسابقات انتخابی المپیک و برنامه‌های آینده تیم ملی گفت: سال آینده بسیار سخت است. هدف اصلی ما برای حضور در المپیک و‌ کسب نتایج خوب است. تقویم مسابقات بسیار فشرده است. تیم ملی برنامه‌های فشرده‌ای دارد. باید با تیم‌های روسیه، کوبا و مکزیک در انتخابی اامپیک روبرو شویم.

او افزود: مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی را داریم. مسابقات زیادی در پیش است و زمان زیادی نداریم. ۹ بازیکن تیم ملی در خارج از ایران بازی می‌کنند و اگر من آن‌ها را دعوت کنم اواسط ماه می‌توانند در اردو باشند. زمان زیادی برای بازی‌های دوستانه نداریم. تلاش می‌کنم حداقل یک بازی دوستانه خیلی قوی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال یادآور شد: جوانان باید در مسابقات جهانی حاضر شوند. من بیشتر سعی کردم از بازیکنان جوان استفاده کنم، اما امسال آن‌ها مسابقات جهانی دارند شاید نتوانم زیاد از آن‌ها استفاده کنم. تیم ملی الف. خیلی مهم است، اما باید رده‌های سنی را هم در نظر گرفت. تقویم فدراسیون بسیار فشرده است و از همه مهمتر برای ما، مسابقات مقدماتی المپیک است که نتایج خوبی کسب کنیم.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که ضیایی گفته بود در کادرفنی اختلاف‌هایی وجود داشت، آیا این موضوع صحت دارد، تصریح کرد: نمی‌دانم این حرف‌ها چیست. کادرفنی هیچ مشکلی نداشت و تا روز آخر مثل یک تیم با هم کار کردیم. بهتر است جزییات را از ضیایی بپرسید. من آمده ام تا واقعیت‌ها را بگویم.

ایگور در واکنش به این سوال که در مصاحبه با سایت فدراسیون هیچ بخشی از ناکامی‌های تیم ملی را را به عهده خودتان نگذاشته بودید، گفت: من گفته بودم از اینکه ما سیزدهم شده ایم اصلا راضی نیستم. از روز اول تا آخر با تمام قدرت کار کردم و‌ فکر نمی‌کنم که من مقصر این نتایج بودم. من مقصر نبودم. من مسئولیت دارم، اما مقصر ناکامی‌ها نیستم.

کولاکوویچ: از ضیایی بپرسید چرا من را نمی‌خواست/ برنامه فشرده‌ای پیش روی تیم ملی والیبال است

او خاطرنشان کرد: من واقعا به مردم ایران احترام می‌گذارم. به نظرم قدرت واقعی والیبال ایران هواداران هستند. طبیعی است که توقع تمام مردم بالا برود، چون آن‌ها با طرفداری خود تلاش می‌کنند بهترین نتایج برای ایران رقم بخورد. ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم بهترین نتایج را کسب کنیم. خواهش می‌کنم در مورد قرارداد از من سوال نکنید و جزییات را از فدراسیون بپرسید.

برای بازگشت خوش‌خبر شرط نذاشتم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خود راضی بود، گفت: فقط از رتبه ایران در قهرمانی جهان راضی نیستم. وقتی از نتایج حرف می‌زنیم باید از حواشی هم با خبر باشیم. نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم و معتقدم همه چیز حاصل یک کار تیمی بود. مدال برنز قهرمانی قاره‌ها خیلی ارزشمند بود. ما در آن مسابقات فقط به برزیل باختیم و امریکا و فرانسه و... را بردیم. در تاریخ والیبال ایران این نخستین مدال جهانی بود.

او در مورد بازگشت امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال، اظهار داشت: وقتی در مورد خوش خبر حرف می‌زنیم باید بگویم احترام خاصی برایش قائل هستم. افتخار بزرگی برای من است که با او کار کرده‌ام. خوش‌خبر فقط در ایران شناخته شده نیست و همه جهان او را می‌شناسند. رفتار و دانش و روانشناسی خوش خبر بسیار کامل است و می‌تواند به تیم کمک کند.

او افزود: با داوری در مورد خوش خبر حرف زدم. شرطی در این خصوص نگذاشتم، اما یکی از خواسته‌های من همکاری مجدد با خوش خبر بود. واقعا دوست دارم خوش خبر جز تیم ما باشد و اگر می‌شد او را همراه خود می‌آوردم.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای جوان‌گرایی در تیم ملی چیست، گفت: وقتی به ایران آمدم فدراسیون خواست جوان‌گرایی کنم. جوان‌گرایی در تیم ملی به آرامی انجام شد. من نسل نوجوانان ایران را یکی از بهترین نسل‌ها می‌دانم که قهرمان جهان هم شد. تمام مدت از جوانان استفاده خواهم کرد. معتقدم تنها با جوانان می‌توان نتایج خیلی خوبی کسب کرد.

کولاکوویچ: از ضیایی بپرسید چرا من را نمی‌خواست/ برنامه فشرده‌ای پیش روی تیم ملی والیبال است

او ادامه داد: در دوره گذشته تنها سه یا چهار بازیکن از آن نسل داشتیم. جوانان ایران مسابقات جهانی را در پیش دارند و باید تعامل خوبی داشته باشیم. بازیکنان جوان و نوجوان باید صبور باشند و خبرنگاران هم باید صبر کنند. همه در زندگی فراز و فرود زیادی داشتیم و می‌دانیم حمایت اطرافیان چقدر مهم است. نمی‌توانیم از پیشرفت جوانان جلوگیری کنیم. ایران باید بداند که نسل بسیار خوبی دارد و باید آن‌ها را حمایت کرد. جوانان وقتی با بزرگسالان ترکیب می‌شوند بسیار مفید خواهند بود.

در تیم من بازیکن‌ سالاری وجود نداشت

کولاکوویچ در مورد بدهی مالی فدراسیون به او خاطرنشان کرد: طلب من ار فدراسیون ربطی به بازگشت من نداشت. من هر روز منتظر بودم از فدراسیون به من زنگ بزنند تا به ایران بیایم. خودم شخصا به ضیایی نامه زدم تا تعیین تکلیف شود که متاسفانه پاسخ صریح نگرفتم. از وقتی داوری آمد با هم بسیار صحبت کردیم. در مورد اینکه طلبم را به دست خواهم آورد فکر نمی‌کنم، چون حرفه ای‌کار می‌کنم.

او افزود: من واقعا دوست ندارم این حرف‌ها را مطرح کنم. سال اول هم بعد از اتمام فصل از ژاپن به صربستان برگشتم. فدراسیون بلیت گرفت به صربستان بروم و‌ منتظر تماس باشم. این‌بار هم همین شرایط بود. بعد از بلغارستان به کشورم رفتم تا با خانواده خودم باشم تا فدراسیوت تعیین تکلیف کند. من می‌دانم که خوش‌خبر مشکلات زیادی با فدراسیون داشت، اما هیچ گاه مشکلات را به ما منتقل نکرد. من طبق روال قبلی منتظر بودم فدراسیون من را به ایران دعوت کند.

کولاکوویچ در مورد اینکه گفته بود ضیایی مخالف حضورش در ایران بود، گفت: من در سایت فدراسیون جواب این سوال را دادم. وقتی فدراسیون سوال کرد من تکذیب کردم این موضوع را و به همین دلیل خارج از کنفرانس و نشست خبری مصاحبه نمی‌کنم. دوست ندارم از قول من حرف‌هایی زده شود، چون من چنین حرفی را نزدم و صحبتی در مورد ضیایی نکردم. دوست ندارم از طریق رسانه‌ها به کسی حمله کنم.

سرمربی تیم ملی به ماجرای بازنشستگی برخی بازیکنان اشاره کرد و افزود: خوش خبر آخر اکتبر از تیم ملی جدا شد. فقط یک بار از طریق ایمیل با معروف حرف زدم. بحثی در مورد بازیکن سالاری در تیم ملی وجود ندارد. من از ۱۹۹۷ مربی تیم ملی هستم. تمام نتایجی که کسب کردم بخاطر تصمیم‌هایی بود که خودم گرفتم. من همیشه با بازیکنان بزرگ کار کردم. در زندگی من بازیکنانی مانند معروف و موسوی و غفور ... زیاد دیده ام و جایی که احساس می‌کنم به کار من احترام گذاشته می‌شود ایران است. اگر کَشتی که ناخدایش من هستم را نتوانم رو به جلو‌ ببرم از آن کشتی پیاده می‌شوم. اجازه نمی‌دهم بازیکنان در کارم دخالت کنند.

کولاکوویچ: از ضیایی بپرسید چرا من را نمی‌خواست/ برنامه فشرده‌ای پیش روی تیم ملی والیبال است

نمی‌توان گفت یک نفر مقصر است و تیربارانش کنیم

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که نظرتان در خصوص اینکه برخی بازیکنان شرط می‌گذارند که اگر فلانی باشد در تیم ملی بازی خواهیم کرد و‌ اگر نباشد خداحافظی خواهیم کرد: نمی‌دانم چه بازیکنی چنین حرفی زده است. من بخاطر این نبود که خواستم خوش خبر بازگردد. بازیکنانی که احساس کنم آماده هستند را دعوت می‌کنم و اگر کسی نخواهد بازی کند را اصلا دعوت نمی‌کنم.

او افزود: آن‌ها بازیکنان تیم ملی هستند و اگر‌چنین تصمیمی بگیرند باید به مردم پاسخ دهند. برای من منطقی نیست که یک بازیکن به تیم ملی دعوت شود و بهانه‌ای بیاورد که در ترکیب نباشد. آن‌ها برای تمام مردم بازی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که کار خود را از‌ چه زمانی شروع می‌کند، گفت: من از روز اول بازی‌های لیگ را پیگیری کردم و تنها بازی‌های هفته قبل را ندیدم. از تمام اطلاعات با خبر هستم. لژیونر‌ها را هم زیر نظر دارم و بازی‌های لیگ ایران را هم از نزدیک خواهم دید. کار اساسی ما بعد از اتمام لیگ آغاز می‌شود. لژیونر‌ها اواسط ماه می‌به ما اضافه خواهند شد.

او درباره اینکه دلیل ناکامی و سقوط والیبال ایران را چه می‌داند، تصریح کر‌د: من مسئول نتیجه هستم، اما مقصر نیستم. من واقعا از اینکه سیزدهم شدیم ناراضی هستم و مسئولیتش را برعهده می‌گیرم، اما مقابل آیینه نمی‌ایستم و‌ بگویم تو مقصری.

کولاکوییچ اضافه کرد: از روز اول با کادرفنی تمام دانشم را به کار گرفتم. شاید بگویید من کیفت بالایی نداشتم، اما می‌توانم به خودم بگویم که من مقصر نیستم. مسئولیت تیم با من است. چرا دنبال مقصر هستید؟ هیچکس کم کاری نکرد. وقتی همه سنگ تمام گذاشتند نمی‌توان مقصر پیدا کرد.

کولاکوویچ: از ضیایی بپرسید چرا من را نمی‌خواست/ برنامه فشرده‌ای پیش روی تیم ملی والیبال است

ایگور اضافه کرد: می‌توانید بگویید فلانی که کیفیت بالایی نداشت، اما نمی‌توان گفت فلانی مقصر است و باید تیرباران شود. نتایج بخشی از بازی است. فدراسیون کیفیت کار ما را تحلیل کرده است. بعد از ۹ سال که سرمربی صربستان بودم استعفا کردم، چون احساس کردم یک جا تصمیم اشتباه گرفتم، اما حالا اصلا احساسی مبنی بر مقصر بودن ندارم.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که در فصل جدید همکاری تان چه هدف را ترسیم کرده اید، گفت: برای المپیک ۱۲ تیم ملی انتخاب می‌شوند که مسابقات انتخابی بسیار سختی دارد. در المپیک نتیجه گرفتن آسان‌تر از مسابقات انتخابی است. به همین دلایل هدف اصلی حضور در المپیک است. صربستان سال ۲۰۰۰ قهرمان المپیک بود و بعد از آن من سه المپیک با صربستان داشتم. پس از آن صربستان نتوانست به المپیک برود. حق ایران است که در المپیک باشد، اما راه بسیار سختی دارد. وقتی که ما وارد المپیک شدیم می‌توانیم در مورد جایگاه و مقام حرف بزنیم.

ایگور در پایان در مورد حضور همسرش در تیم ملی هندبال و دلیل حضور پسرش در ایران عنوان کرد: رشته پسر من اقتصاد است و می‌خواهم او  را وزیر کنم. او برای تعطیلات به ایران آمده است. من از سوالاتی که کردید ممنون هستم و امیدوارم باز هم شما را ببینم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از تیم ملی والیبال ایران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
این سر مربی بدرد ایران نمیخوره
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر