کد خبر: ۶۸۱۸۱۴۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
کد خبر : ۶۸۱۸۱۴۷
گروه : کرمان » کرمان
امام جمعه ریگان؛

امام جمعه ریگان گفت:یکی از دستاورد‌های بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامی نقش مردم در تعیین سرنوشت کشور بوده است.

ماندگار‌ی انقلاب دراین است که به دشمن باج ندهیمبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان امام جمعه ریگان گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس خبرگان رهبری این‌ها همه از دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی و نقش مردم در سرنوشت کشور است.

وی افزود:قبل ازسال ۵۷ روزانه ۱۴میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شد که بخشی از آن را آمریکایی‌ها به یغما می بردند، اما امروز ما روزانه ۴۳ میلیون لیتر تولید بنزین داریم.

رنجبر ماهانی اظهارکرد: تولید گاز مایع قبل از انقلاب سه میلیون لیتر بوده است، اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما روزانه ۸ میلیون لیتر تولید گاز مایع داریم. قبل از انقلاب ۸۵۰هزار اشتراک تلفن ثابت داشتیم، اما امروز ۴۰میلیون اشتراک تلفن ثابت داریم.

خطیب جمعه ریگان اظهارداشت:در عرصه پزشکی تعداد پزشکان ۷ هزار نفر بوده است، اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما ۸۴هزار پزشک در کشور داریم،در جراحی‌های مغزاعصاب، دندانپزشکی، قلب، چشم پزشکی کشور  رتبه یک خاورمیانه را داریم.

وی ادامه داد:قبل از انقلاب ۶۰ هزار دانشجو داشتیم امروز ما ۲۰۰هزار دانشجوی پزشکی داریم. قبل از انقلاب ۵۴۷ بیمارستان در کشور داشتیم امروز ۸۰۵ بیمارستان در کشور داریم،در برق قبل از انقلاب ۲۳۶۰روستا دارای برق بود امروز ۵۱هزار روستا دارای برق است.

امام جمعه ریگان بیان کرد: در بیمه درمانی قبل از انقلاب ۱۸۰۰ پوشش بیمه داشتیم امروز ۶۵هزار نفر تحت پوشش بیمه داریم، در عرصه ورزشی برای خانم‌ها قبل از انقلاب ما فقط ۹ مربی داشتیم ۷ داور زن ۷ رشته ورزشی در حوزه زنان بود امروز بیش از ۳۸ رشته ورزشی و ۳۵هزار مربی و ۱۶هزار داور زن در حوزه ورزشی فعالیت میکنند.

رنجبر ماهانی عنوان کرد:قبل از انقلاب همه منافع به حلقوم غرب ریخته میشد. انتخاب مسولیت‌ها برعهده غرب بود و اول شخص مملکت هیچ اختیاری از خود نداشت. انتخاب نخست وزیری هویدا برای شاه تحمیل آمریکا و اسرایئل و انگلیس بود یعنی شاه هیچ اختیاری نداشت.

ایشان تصریح کرد:روز فناوری فضایی را گرامی میداریم و امروز بعد از چهل سال جمهوری اسلامی به عنوان نهمین کشور صاحب فناوری فضایی در دنیا شناخته شده است دستیابی به فناوری و ورود به عرصه فضا یک رشد چشمگیری در عرصه اقتصادی در کشور داشته است که بسیاری از مطالعات در عرصه کشاورزی، زمین شناسی، هواشناسی،اکتشافات معادن ،ذخایر نفت و فلزات محیط زیست وصنایع مخابراتی همه این‌ها امروز از طریق ماهواره‌هایی انجام میشود که در مدار زمین قرار دارند.

وی با اشاره  به سالروز ورود پرخیر و برکت بنیان گذار انقلاب امام خمینی (ره) به کشور و افزود:دولت‌های غربی برای بازگشت امام به ایران مقاومت میکردند، یکی از شیطنت‌های دولت فرانسه در آن زمان این بود که برای همراهان امام گذرنامه صادر نکرد. هواپیمای حامل امام را بیمه نکردند دولت آمریکا هم مانع ورود امام به میهن شد.

رنجبر ماهانی ادامه داد: دولت بختیار با چراغ سبز آمریکا تمام فرودگاه‌های کشور را از ۵ بهمن ۵۷ بست حتی طرح‌های شوم دیگری هم داشتند،امام با هزاران زحمت و مشقت و امداد‌های غیبی و الطاف الهی با همه تهدیدات به میهن اسلامی بازگشتند و دست استکبار را از این کشور و منافع این کشور قطع کرد.

وی با بیان اینکه شاه آلت دست آمریکا بود، تصریح داشت:امروز دولت، مجلس و مجمع تشخیص باید مراقب باشند تا دستپخت شاه و نسخه‌های آمریکا و دستورالعمل‌های شاه بعد از چهل سال وارد کشور نشود، هفته هاست که اروپایی‌ها درحال راه اندازی کانال ویژه مالی spv برای تجارت با ایران هستند که تا الان نتیجه‌ای نداشته. البته آمریکایی‌ها راه اندازی کانال مالی را مشروط به پذیرفتن fatf اعلام کرده اند یعنی اروپایی‌ها به دنبال باج خواهی هستند.

امام جمعه ریگان در پایان عنوان داشت:امروز رمز پیروزی و ماندگاری این انقلاب و نهضت آن است که به دشمن هرگز باج ندهیم.fatf، spv و پالرمو دستپخت غرب است و تایید شدن آن‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک نوع باج دادن است به اروپایی‌ها برای اینکه fatf را تایید و امضاء کنند.

رنجبر گفت:ما از مجمع تشخیص مصلحت نظام میخواهیم که مصلحت نظام را در نظر بگیرد و به تذکرات مراجع بزرگوار تقلید و دلسوزان این نظام جامه‌ی عمل بپوشاند. باید راه و مسیر شهدا را ادامه بدهیم اگر شهدا امروز زنده بودند در جمع ما چه تصمیم میگرفتند و چگونه عمل میکردند.

انتهای پیام/ح

ماندگاری انقلاب در باج ندادن به دشمن است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر