کد خبر: ۶۸۵۹۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از جذب ۳۱۹۰ میلیارد ریال توسط بیمه سلامت استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  شاهدخت فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: با اعتبار جذب شده بخش قابل توجهی از مطالبات دولتی دانشگاهی و بخش خصوصی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: امسال تمامی مطالبات معوق سال ۹۶ در بخش خصوصی و ۹۶ درصد دانشگاهی دولتی تسویه و انضباط مالی کم سابقه‌ای در پرداخت مطالبات سالجاری نیز ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه مطالبات سال ۹۷ دو بخش طرف قرارداد بیمه سلامت استان، تا شهریورماه تسویه شده، تصریح کرد: همچنین ۷۰ درصد مطالبات مهر و آبان بخش دولتی و ۶۰ درصد مطالبات بخش خصوصی تا مهرماه نیز پرداخت شد.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: امسال تاکنون یکهزار و ۱۰ میلیارد ریال به مراکز دولتی دانشگاهی و ۲۴۰ میلیارد ریال به بخش خصوصی پرداخت شده است.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: نبود تناسب میان منابع و هزینه کرد و از مشکلات جدی بیمه سلامت است چراکه تنها ۱۵ درصد مشمولان این نهاد حق بیمه پرداخت می‌کنند به نحوی که زیان انباشته بیمه سلامت در کل کشور سالانه ۵۶ هزار میلیارد ریال محاسبه می‌شود.

یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر معادل حدود ۶۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و از این مجموع یک هزار و ۱۸۰ نفر بیمار خاص هستند.

اکنون ۶۲۰ مرکز درمانی استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

بیمه سلامت پنج صندوق بیمه‌ای کارکنان دولت، روستائیان و عشایر، بیمه همگانی و ایرانیان و سایر اقشار دارد و ۸۵ درصد افراد تحت پوشش بیمه سلامت حق بیمه پرداخت نمی‌کنند، ولی خدمات خوب دریافت می‌کنند.

ماهانه ۲۹۸ هزار بار مراجعه سرپایی به ۶۲۰ مراکز درمانی تحت پوشش بیمه سلامت وجود دارد که در این راستا حدود ۶۶ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

۱۰ هزار و ۵۰۰ بار مراجعه بستری در بیمارستان‌های سطح استان ماهیانه ثبت می‌شود که در این راستا حدود ۱۸۷ میلیارد ریال برای بیماران بستری در این سازمان صرف می‌شود.

انتهای پیام/م

۳۱۹۰ میلیارد ریال توسط بیمه سلامت لرستان جذب شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر