کد خبر: ۶۸۸۸۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

نیرو‌های تحت فرمان ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین توانستند از محور جنوبی خود را به ۱۹ کیلومتری شهر طرابلس برسانند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، درگیری‌های سنگین در حومه شهر طرابلس، پایتخت لیبی میان نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر (موسوم به ارتش ملی لیبی) و دولت وفاق ملی وارد چهارمین روز شده است.

تحولات میدانی لیبی / در حومه شهر طرابلس چه می گذرد؟ نقشه میدانی

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات میدانی را در حومه شهر طرابلس دنبال می‌کند  گفت: درگیری‌ها در حومه غرب، جنوب غرب، جنوب و شرق پایتخت جریان دارد و مناطق میان طرفین دست به دست می‌شود.


بیشتربخوانید: نخست‌وزیر لیبی خلیفه حفتر را به نقض توافق‌های سیاسی متهم کرد


این منبع میدانی به درگیری‌ها در حومه غربی شهر طرابلس اشاره کرد و افزود: نیروهای ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین توانستند مواضع خود را در دو منطقه راهبردی «صبراته و صرمان» تثبیت کنند.

وی از ادامه درگیری‌ها در منطقه «الزاویه» در حومه شرقی «الصرمان» خبر داد و گفت: الزاویه همچنان میان نیروهای وابسته به ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی دست به دست می‌شود و طرفین برای تسلط بر این منطقه تلاش می‌کنند.

تحولات میدانی لیبی / در حومه شهر طرابلس چه می گذرد؟ نقشه میدانی

این منبع میدانی با بیان اینکه موازنه قدرت در میدان ۲۷ در حومه غربی شهر طرابلس به سود نیروهای حفتر است، افزود: این میدان حدود ۲۰ کیلومتر با مرکز شهر طرابلس، پایتخت لیبی فاصله دارد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، دولت وفاق ملی چند گروه از نیروهای خود را به حومه غربی شهر طرابلس اعزام کرده است تا میدان ۲۷ و منطقه الحشان را از تصرف نیروهای ژنرال حفتر خارج کنند و بازپس بگیرند.

 میدان ۲۷ در حومه غربی شهر طرابلس و نزدیک سواحل مدیترانه واقع شده و پایتخت را به شهرهای غربی از جمله «الزاویه، جود دائم، صرمان، صبراته و…» متصل می‌کند و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

به گفته منابع میدانی، درگیرهای سنگین در حومه جنوب غرب شهر طرابلس در مناطق «العزیزیه، السوانی، السعدیه و کباری الزهراء» میان نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر و دولت وفاق ملی به شدت ادامه دارد.

تحولات میدانی لیبی / در حومه شهر طرابلس چه می گذرد؟ نقشه میدانی

نیروهای دولت وفاق ملی در ۲۴ ساعت گذشته حملاتی را در این محور علیه نیروهای حفتر انجام دادند و موفق شدند آنان را از برخی مناطق عقب برانند و ابتکار عمل را در میدان نبرد تا حدودی در دست گیرند.

خبرها حاکیست، احتمال دست به دست شدن مناطق میان طرفین به دلیل شدت درگیری‌ها وجود دارد؛ نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر از محور جنوب غرب حدود ۲۴ کیلومتر با مرکز شهر طرابلس فاصله دارند.

 نیروهای ژنرال حفتر از حومه جنوبی با شهر طرابلس حدود ۱۹ کیلومتر فاصله دارد و درگیری‌های سنگین همچنان در فرودگاه بین المللی و مناطق «قصر بن غشیر، امسیحل، وادی الربیع، بئرالعالم» در جریان است و کنترل بر این نقاط به صورت متناوب تغییر می‌کند.

شهر راهبردی «غریان» که دروازه ورود به جنوب شهر طرابلس به شمار می‌آید دو روز قبل به کنترل نیروهای حفتر درآمد؛ شهر «غریان» یکی از پایگاه‌های اصلی و مهم نیروهای دولت وفاق ملی و شبه نظامیان نزدیک به جریان اخوان المسلمین در پایتخت لیبی محسوب می‌شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین در این محور توانستند مناطق «فملغه، ترهونه و الشرشاره» را به سیطره دربیاورند و فاصله خود را با شهر طرابلس به ۶۰ کیلومتر کاهش دهند.

تحولات میدانی لیبی / در حومه شهر طرابلس چه می گذرد؟ نقشه میدانی

نیروهای تحت فرمان ژنرال «خلیفه حفتر» که از سوی رژیم‌های امارات، عربستان سعودی و مصر حمایت می‌شوند از روز پنج شنبه هفته گذشته (۱۵ فروردین ماه) عملیاتی را برای اشغال شهر «طرابلس»، پایتخت لیبی آغاز کردند.

به گزارش مشرق، نیروهای حفتر که نیمی از مساحت لیبی را به سیطره درآورده‌اند درصدد هستند شهر طرابلس را از کنترل نیروهای دولت وفاق ملی وشبه نظامیان نزدیک به جریان اخوان المسلمین (تحت حمایت دولت‌های ترکیه و قطر) خارج کنند و به تصرف دربیاورند.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر به 19 کیلومتری شهر طرابلس رسیدند + نقشه میدانی و عکس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر