کد خبر: ۶۸۹۴۴۱۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
کد خبر : ۶۸۹۴۴۱۵
گروه : کرمان » کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست ارز ۴۲۰۰ خطای راهبردی بود که آمریکایی‌ها را برای افزایش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی گستاخ کرد و اصلا برای ما قابل قبول نبود.

آغاز بهره برداری ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی فولاد راور تا پایان شهریوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان راور گفت: در فضای کلان کشور تقابل آمریکا با جمهوری اسلامی به سمت تقابل اقتصادی گرایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تحریم‌های دشمنان را از روز اول علیه انقلاب اسلامی داشتیم و در دولت قبلی آمریکا طرح‌های هوشمندانه تحریم علیه نظام ما اجرا کردند و در دوران اوباما سخن از تحریم‌های فلج کننده زده می‌شد.

پورابراهیمی افزود: ان‌ها تصور می‌کردند حداکثر تا پایان سال ۹۲ جمهوری اسلامی ایران سقوط می‌کند، اما در جمهوری اسلامی برنامه مبارزه با تحریم به شکل جدیدی اجرا شد.

وی گفت: تحریم‌های این دوره فقط امریکایی‌ها هستند، اما عمق و پیچیدگی آن‌ها بیشتر شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: امریکایی‌ها سه اقدام اساسی تحریم تجاری از جمله خرید و فروش نفت، تحریم مراودات بانکی و تحریم خدماتی یعنی حمل و نقل را انجام دادند و مقدمات آن را از سال ۹۶ طراحی کرده بودند، البته دست ما در مقابل امریکایی‌ها بسته نیست، میزان واکنش ما در برابر تحریم‌ها بسته توانایی درونی ماست.

وی بیان کرد: اشتباه سیاست ارزی دولت در سال ۹۷ هزینه تحریم‌ها را بر جمهوری اسلامی چند برابر کرد و این را نمیشود بخشید، سیاست ارز ۴۲۰۰ خطای راهبردی بود که آمریکایی‌هایی را برای افزایش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی گستاخ کرد که اصلا برای ما قابل قبول نبود.

وی گفت: اگر با نگاه علمی و تخصصی و اعتقاد بنیادی که امام راحل فرمودند و رهبری اشاره دارند حرکت کنیم، گزندی به ما وارد نمی‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا شهریور ماه امسال ۱۰۰ هزار تولید اهن اسفنجی در فولاد راور آغاز می‌شود، گفت: ۵۰۰ هزار تن ذغال در دی ماه سال گذشته برای اولین بار صادر شد و توافقی برای طرح‌های جدید ذغالسنگ در راور داشتیم و ۵۰۰ نفر اشتغال جدید در سال ۹۸ تعهد ذغالسنگ شده است.

پورابراهیمی از توافق نامه برای فعال شدن معادن راور توسط شرکت ایمیدرو اشاره داشت و ادامه داد: ذخیره یک میلیون تنی سرب و روی با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان آماده داریم که ۳۵۰ نفر اشتغال خواهد داشت و طی دو ماه آینده شروع می‌شود.

وی تصریح کرد: معادن مس و فلورین در منطقه دربند نیز با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۸۰ نفر اشتغال را خواهیم داشت.

پورابراهیمی ادامه داد: قرارگاه خاتم، جهاد نصر، سازمان اقتصادی کوثر و دیگر مجموعه‌ها پای کار امده اند و محور فعالیت‌ها تحولات اقتصادی در راور است.

وی افزود: می‌توانیم در راور شهری نمونه اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توانمندی‌های درونی آن برای رسیدن به نقطه‌ای که درآن بیکار نباشد داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: برنده اجرای طرح ذوب ۱۰۰ هزار تنی هم تا اردیبهشت مشخص می‌شود و ۵ محدوده جدید معدنی در صنعت ذغال دیده شده است.

وی گفت: ظرفیت‌های راور برای تحولات اقتصادی در سال ۹۸ قابل قیاس با سال‌های قبل نیست و تنها در ذغالسنگ می‌تواند اشتغال بالایی ایجاد کرد .

رئیس کمیسیون اقتصادی بیان کرد: رسالت ما در این دوره انقلاب در رونق تولید و تحقق فرمایشات رهبری است.

وی عنوان کرد: امسال ۲ میلیارد دلار تراز بازرگانی کشور مثبت است، یعنی میزان صادرات ما نسبت به واردات ما ۲ میلیارد دلار بیشتر بوده است، پس می‌توان در این شرایط کار را مدیریت کرد به شرط اینکه روی پای خود بایستیم.

پورابراهیمی تصریح کرد: توافق با سازمان اقتصادی کوثر برای ایجاد واحد‌های بزرگ دامداری کردیم که دو مجتمع دام سبک راه اندازی شود.

وی بیان داشت: در حوزه مسائل زیرساختی شاخص‌های شهرستان راور بالاتر از دیگر شهرستان‌ها است و امسال پایان گازرسانی به شهرستان راور را جنش می‌گیریم.

پورابراهیمی گفت: در حد بضاعتمان در سال گذشته تلاش کردیم و امسال هم با همکاری نهاد‌ها و خیران اقدامات خوبی در شهرستان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سرانه میزان فضای ورزشی در راور از شهرستان کرمان بالاتر است، افزود: تا پایان فروردین ماه ۵ خانه ورزش روستایی در راور تجهیز می‌شود.

انتهای پیام/س

رونمایی از خودروی امداد ونجات راور به ارزش ۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر