کد خبر: ۶۹۴۰۳۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

جاستین اماش، نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی بار دیگر در حساب توییتر خود خواستار استیضاح رئیس‌جمهور این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، جاستین اماش، نخستین نماینده جمهوری خواه کنگره که پیشتر خواستار استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شده بود، روز گذشته (دوشنبه) در حساب توییتر خود به دلایلی که دونالد ترامپ باید استیضاح شود اشاره کرد.

وی در حساب توییتر خود نوشت: افرادی که می‌گویند رئیس جمهور آمریکا هیچ جرمی مرتکب نشده و در نتیجه نباید استیضاح شود، این استدلال را بر اساس چند تفکر نادرست دارند.

اماش ادامه داد: آن‌ها معتقدند که او هیچ جرمی مرتکب نشده است. در واقع به دنبال تحقیقات رابرت مولر، جرم‌های زیادی آشکار شد. ترامپ به برخی از این جرم‌ها متهم شد و به برخی دیگر متهم نشد؛ اما در هر حال این جرم‌ها در گزارش مولر آورده شده است.

وی افزود: آن‌ها می‌گویند کارشکنی در اجرای عدالت مستلزم جرمی اساسی است. اما در واقع کارشکنی در اجرای عدالت نیازمند یک جرم نیست. آن‌ها معتقدند رئیس جمهور باید اجازه داشته باشد به هر طریقی به تحقیقاتی که آن را پوچ می‌پندارد، پایان دهد. مهم نیست با چه ادعایی آن تحقیقات را پوچ دانسته است.

اما به نوشته نشریه هیل، به نظر می رسد که رهبران حزب جمهوری خواه و اعضای «انجمن درون حزبی آزادی» متعلق به کنگره از موضع جاستین اماش 39 ساله فاصله گرفته اند. منابع آگاه اعلام کردند: از آنجایی که این دعوا بیشتر بر اختلافات سیاسی متمرکز است تا رفتار شخصی، بعید به نظر می‌رسد که جاستین اماش از کمیته نظارت و اصلاحات برکنار شود.

رهبران انجمن درون حزبی آزادی کنگره هم بعید است که جاستین اماش را از گروهی که خودش بنیان گذاری کرده است، بیرون کنند. با این حال این منابع اعلام کردند که این انجمن در روزهای آتی جلسه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل خواهد داد. این انجمن همچنین می‌تواند اظهارات جاستین اماش را محکوم کند.

مارک میدوز، رئیس انجمن درون حزبی آزادی اعلام کرد: درحالی که توییت های اماش به یک مسئله مورد بحث در داخل این انجمن تبدیل شده است، هیچ کدام از اعضای انجمن دیدگاه هایی مشابه او ندارند.

جاستین اماش چند روز پیش در حساب توییتر خود ویلیام بار، دادستان کل آمریکا را به تلاش برای فریب افکار عمومی با هدف حفظ جایگاه ترامپ متهم کرد و نوشت گزارش رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نشان می‌دهد ترامپ در اجرای قوانین و عدالت کارشکنی کرده است. وی نخستین نماینده جمهوری خواهی به شمار می‌رود که خواستار استیضاح رئیس جمهور شده است.

به دنبال آن، دونالد ترامپ در حساب توییتر خود جاستین اماش را هدف حملات لفظی قرار داد و نوشت: هرگز هوادار اماش نبودم؛ یک بی‌عرضه کامل که فقط برای مطرح کردن نام خود از طریق بحث، با من و برخی از ایده‌های فوق‌العاده جمهوری‌خواهان مخالفت می‌کند. اگر او واقعا گزارش جانبدارانه مولر را که از سوی ۱۸ دموکرات خشمگین و بیزار از ترامپ تهیه شده، خوانده بود، متوجه می‌شد که این گزارش درباره اینکه تبانی نشده و در نهایت کارشکنی در اجرای عدالت صورت نگرفته، قاطعیت دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر