کد خبر: ۶۹۴۰۷۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

اعضای حزب آزادی اتریش اعلام کردند از موضوع رای عدم‌اعتماد به صدراعظم این کشور حمایت می‌کنند.

حمایت حزب آزادی اتریش از رای عدم اعتماد به سباستین کورتزبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای حزب آزادی اتریش اعلام کردند از رای عدم اعتماد به سباستین کورتز، صدراعظم این کشور حمایت می‌کنند.

هربرت کیکل، وزیر کشور سابق اتریش و عضو حزب آزادی در این باره گفت حزب آزادی این موضوع را خود مطرح نخواهد کرد با این حال یادآور شد اگر موضوع رای عدم اعتماد مطرح شود، حزب آزادی اتریش از صدراعظم حمایت نمی‌کند.

پیشتر تمامی وزرای عضو حزب آزادی اتریش از دولت راستگرای این کشور کناره گیری کردند. کناره گیری وزرای حزب آزادی اتریش به دنبال پیشنهاد کورتز برای اخراج وزیر کشور پس از انتشار ویدئویی مربوط به معاون صدراعظم صورت گرفت. در پی انتشار ویدئویی درباره فساد مالی معاون کورتز، صدراعظم اتریش با اعلام فروپاشی کابینه ائتلافی، از رئیس‌جمهور این کشور خواست انتخابات زودهنگام برگزار کند.

این ویدیو که توسط نشریه اشپیگل و روزنامه زوددویچه سایتونگ به‌صورت مخفیانه درسال ۲۰۱۷ فیلمبرداری شده بود، نشان می‌دهد که هاینس کریستین اشتراخه، معاون کورتز به‌ همراه یوهان گودنوس یکی از اعضای ارشد حزب راست افراطی آزادی با زنی در حال صحبت هستند که می‌گوید سرمایه‌گذار روسی است و می‌خواهد یکی از مهم‌ترین روزنامه‌های اتریش (کرونن سایتونگ) را بخرد و با خرید این روزنامه برای حزب راست گرای تبلیغات سیاسی خواهد کرد.

در پی رسوایی هاینس کریستین اشتراخه تمام وزرای کابینه از حزب آزادی از جمله وزیر کشور از سمت خود در دولت این کشور کناره‌گیری کردند. صدراعظم اتریش ضمن اعلام برکناری وزیر کشور اتریش اذعان کرد رسوایی اخیر در حزب ائتلافی اتریش به اعتبار بین المللی کشورش به ویژه در سطح اروپا لطمه وارد کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر