کد خبر: ۶۹۴۵۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
کد خبر : ۶۹۴۵۶۵۱

نامه رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن از انتقاد از فرستاده ویژه سازمان ملل در امور این کشور، واکنش تند آنتونیو گوترش را به دنبال داشت.

واکنش تند دبیرکل سازمان ملل به نامه منصور هادیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز شنبه اعلام کرد به مارتین گریفیتس فرستاده خود به یمن اعتماد کامل دارد.

آنتونیو گوترش این مطلب را در واکنش به نامه عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، اعلام کرد که طی آن ضمن مخالفت با ادامه فعالیت گریفیتس وی را به جانبداری متهم کرده بود.

مقامات صنعا معتقدند هدف هادی از ارسال این نامه مانع تراشی در مسیر صلح و اجرای توافق سوئد است.

علی القطان، گزارشگر شبکه العالم با اشاره به سیلی محکمی که گوترش در واکنش به نامه منصور هادی درباره گریفیتس به صورت وی نواخت، افزود: گوترش همچنین بر پایبندی سازمان ملل به توافقنامه سوئد و کاستن از رنج‌های مردم یمن برای کمک به حل بحران انسانی در این کشور تاکید و به هادی گوشزد کرد فرستاده ویژه وی تلاش‌های خود را برای کمک به طرفین یمنی در عمل به تعهدات خود افزایش خواهد داد.

موضع گوترش همچنین پاسخی مستقیم به تبلیغات رسانه‌های سعودی است که مدتی است از پایان قریب الوقوع ماموریت گریفیتس و شکست ماموریت وی سخن می‌گویند. حملات علیه گریفیتس در پس استقبال وی از اقدام یکجانبه جنبش انصارالله و عقب نشینی از سه بندر راس عیسی، الحدیده و الصلیف در استان الحدیده آغاز شد. گریفیتس این عقب نشینی را دستاوردی مهم دانست و همین امر گروه منصور هادی و کشور‌های متجاوز را به خشم آورد، زیرا برای جامعه بین المللی مشخص شده بود چه کسانی مانع اجرای توافق استکهلم می‌شوند.

مقامات صنعا مخالفت منصور هادی با ادامه ماموریت گریفیتس را تلاشی مذبوحانه برای کارشکنی در مسیر صلح و اجرای توافقنامه سوئد می‌دانند.
محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابی یمن نامه منصور هادی را به منزله مخالفت وی با گفتگو با طرف‌های دیگر دانست و تاکید کرد موضع منصور هادی مهر تاییدی بر موضع صنعاست که می‌گوید متجاوزان هیچ کاری برای صلح نکرده اند و در آینده نیز نخواهند کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر