کد خبر: ۶۹۶۲۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
کد خبر : ۶۹۶۲۲۸۸
شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد؛

۱۵۵ استاد دانشگاه در اروپا از اتحادیه اروپا خواستند فروش تسلیحات به رژیم اشغالگر صهیونیستی را تحریم کند.

درخواست بیش از ۱۵۰ استاد دانشگاه در اروپا برای تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، ۱۵۵ استاد دانشگاه در اروپا از اتحادیه اروپا خواستند فروش تسلیحات را به رژیم اشغالگر صهیونیستی تحریم کند و اجازه ندهد این رژیم در برنامه‌های تحقیقاتی شرکت کند. آن‌ها همچنین درخواست کردند اروپا تأمین مالی شرکت‌های اسلحه‌سازی اسرائیلی را که در کشتار فلسطینیان شریک هستند، متوقف کند.

حسین الموسوی، خبرنگار العالم گزارش داد: اقدامات اسرائیل که ناقض قوانین بین‌المللی است دیگر برای بخش گسترده‌ای از جامعه اروپا به خصوص دانشگاهیان و مقامات رسمی قابل قبول نیست.

با توجه به موارد نقضی که ارتش اسرائیل در حق فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه مرتکب می‌شود، هشدار‌های اروپایی‌ها  درباره خطرات حمایت اروپا از اقدامات اسرئیل رو به افزایش است و درخواست‌هایی در اروپا شده است برای آنکه هرگونه همکاری نظامی و امنیتی با این رژیم اشغالگر متوقف شود.

۱۵۵ استاد دانشگاه در نامه‌ای اعلام کردند با وجود آنکه اشغالگران اسرائیلی، قوانین بین‌المللی و حقوق‌بشر را در حد خطرناکی نقض می‌کنند، اما از جایگاه ممتازی در اروپا برخوردار هستند. آن‌ها این نامه را برای فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کارلوس موداس، کمیسر اروپا در امور پژوهش و دانش و نوآوری فرستاده‌اند و درخواست کرده‌اند تأمین مالی شرکت‌های اسرائیلی که سلاح می‌سازند و از آنها در کشتار غیرنظامیان در نوار غزه استفاده می‌کنند، متوقف شود.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ میلادی یک توافق همکاری علمی با رژیم اسرائیل امضا کرد که به آن امکان می‌دهد در برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ شرکت کند. اتحادیه اروپا برای این برنامه ۸۰ میلیارد یورو اختصاص داده است، اما پول‌هایی که به رژیم اشغالگر اسرائیل در قالب این برنامه داده می‌شود به جیب طرف‌هایی مانند شرکت اسرائیلی "البت" (Elbit) می‌رود که در زمینه مخابرات، شنود، ارتباطات، نظرسنجی و هوا و فضا هزینه می‌شود. بخشی از این پول نیز به جیب شرکت صنایع هوافضای اسرائیل می‌رود که در زمینه ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین و مرتبط با ارتش اسرائیل فعال است. این دو شرکت و شرکت‌های دیگر در کشتار فلسطینیان در نوار غزه دست دارند به همین سبب دانشگاهیان اروپایی می‌گویند باید حمایت از این شرکت‌ها متوقف شود و علم و دانش برای پیشرفت انسانی و نه مشارکت در کشتار بی‌گناهان در فلسطین استفاده شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر