کد خبر: ۷۰۰۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

سردسته کودتاچیان و مخالفان تحت حمایت آمریکا در ونزوئلا از برگشت به میز مذاکره با نمایندگان دولت نیکلاس مادورو سخن گفت.

برگشت کودتاگران به میز مذاکره با دولت ونزوئلابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، خوان گوایدو، سردسته مخالفان و کودتاچیان ونزوئلا با انتشار پیامی توییتری بر ادامه گفتگو‌ها با نمایندگان دولت نیکلاس مادورو تأکید کرد.

گوایدو که خود مسبب اصلی بحران سیاسی کنونی در ونزوئلاست مدعی شد: «به منظور دست‌یابی به تغییر در  کشور هیئت نمایندگی ما (به میز مذاکره) برمی‌گردد تا درد و رنج مردم ونزوئلا پایان یابد».

پس از ماه‌ها آشوب خیابانی و شکست در سرنگونی دولت قانونی نیکلاس مادورو، سرانجام مخالفان مجبور به آمدن به پای میز مذاکره و حل‌وفصل مسائل با راه‌حل سیاسی شدند.

هفته گذشته نمایندگان دولت ونزوئلا و مخالفان با میانجی‌گری نروژ در کشور باربادوس، گفتگو‌ها را آغاز کردند، اما پنج‌شنبه گذشته بدون اعلام هیچ توافقی از پایان این گفتگو‌ها خبر دادند.

بحران اخیر ونزوئلا پس از آن آغاز شد که خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی (اوایل بهمن ۹۷) پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن، در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادورو اعلام کرده اند. طی ماه‌های گذشته آمریکا و متحدانش همزمان با جنگ رسانه‌ای سنگین علیه کاراکاس تلاش کردند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند، اما به اذعان رسانه‌های آمریکایی، تاکنون همه طرح‌های واشنگتن برای روی کار آوردن دولت دست‌نشانده با شکست مواجه شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر