کد خبر: ۷۰۰۶۰۶۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
کد خبر : ۷۰۰۶۰۶۵

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از بهره برداری از بوستان پدر (باغ عبقری) در روز شنبه خبر داد.

تهران دارای بوستان پدر می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه طی سال‌های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان‌های شهری از اولویت‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران بوده است، عنوان کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته تملک بیش از ٧٢ باغ و تبدیل آن به بوستان عمومی بوده، در همین راستا ۴ قطعه باغ با دستور شهردار تهران به نام‌های باغ نظر در منطقه ۱۰، باغ هورفر در منطقه ۷، باغ عبقری در منطقه ۲ و باغ وثوق الدوله در منطقه ۱۴ در سال ۹۷ تملک شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۸، ۱۱ قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق ۷، ۱۰،۱۱، ۱۲، ۱۶ و ۱۷ که مناطق کم برخوردار هستند جهت تملک شناسایی شده اند.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درباره اقدامات اجرایی پیرامون بهره برداری از پروژه باغ عبقری گفت: در خصوص «بوستان پدر» (باغ عبقری) عملیات اجرایی در زادروز امیرالمومنین حضرت علی (ع) ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ آغاز شد و براساس مصوبه کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران این مکان، بوستان پدر نام گرفت.

وی با بیان اینکه باغ عبقری یکی از باغ‌های منطقه ۲ است که پیش از ۱۱ هزار متر مربع وسعت دارد، اضافه کرد: عبقری در بلوار سعادت آباد واقع شده، البته این باغ پیش از این متعلق به بنیاد مستضعفان بود که طی تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان تصمیم بر این شد تا به یک بوستان عمومی تبدیل شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

مختاری با بیان اینکه عملیات اجرایی تبدیل این باغ به بوستان پدر از بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۷ آغاز شد، گفت: بعد از سه ماه عملیات اجرایی و به دستور شهردار تهران بوستان پدر با یک طراحی معماری ایرانی -اسلامی در روز شنبه بیست و نهم تیرماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اضافه کرد: برای بهره برداری از این باغ علاوه بر نگهداری و تیمار درختان موجود در باغ، گونه‌های متناسب با سبک طراحی و شرایط اکولوژیک شهر تهران از جمله بلوط، افرا، چنار و انواع درختچه‌ها با توجه به شرایط اقلیمی کاشته شده است.

وی با اشاره به شیوه آبیاری فضای سبز بوستان پدر عنوان کرد: آبیاری فضای سبز این بوستان با سیستم تحت فشار و به شیوه بارانی انجام می‌شود، همچنین آب آبیاری برای فضای سبز این بوستان از دو قنات موجود در باغ تامین می‌شود.

مختاری با اشاره به احداث محور آب و آبنما در طول محور اصلی بوستان عنوان کرد: این شیوه احداث از نقش‌های باغ ایرانی-اسلامی است. احدلث زمین بازی کودکان، وسایل ورزشی و همچنین جلوخوان از جمله موارد دیگری است که برای این بوستان در نظر گرفته شده و فضای بازی برای تعاملات اجتماعی در ورودی این بوستان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به در نظر گرفتن امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، نمازخانه و مخزن ذخیره آب در این بوستان تصریح کرد: همچنین مبتنی بر دستور شهردار تهران برای مناسب سازی بوستان‌های شهر تهران برای ترددجانبازان، معلولان و نابینایان این ویژگی‌ها در این بوستان در نظر گرفته شده است.

به گفته مختاری؛ تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان نیز طی ٣ الی ۴ ماه آینده انجام می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر