کد خبر: ۷۰۳۸۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

رئیس اداره امور عشایر شهرستان بهمئی از تلاش این نهاد برای هویت دار کردن دام عشایر شهرستان خبر داد.

آغاز پلاک کوبی دام عشایر بهمئی با خرید ۴ هزار پلاک هویت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،رئیس اداره امور عشایر شهرستان بهمئی گفت: با توجه به مشکلات اخیر کمبود دام در کشور به دلیل خروج غیر قانونی و قاچاق به خارج از مرزها، دولت اقدام به اجرای طرح پلاک کوبی دام‌ها در سراسر کشور کرده است.
 
اکبریان افزود: در حال حاضر بیش از ۳ میلیون دام در کشور صاحب پلاک هویت شدند که اداره امور عشایر شهرستان در نظر دارد این طرح را در سطح عشایر شهرستان عملیاتی کند.
 
او با اشاره به اینکه هویت‌گذاری دام در دنیا با هدف کنترل بیماری‌ها و پایش تولید گوشت از ابتدا تا انتها انجام می‌گیرد، بیان کرد:این برنامه در راستای حمایت از عشایر و جلوگیری از قاچاق دام است، به گونه‌ای که هر دامی پلاک هویت دریافت کند در هر نقطه از دنیا قابل شناسایی است.
 
رئیس اداره امور عشایر بهمئی گفت:ما با حمایت شرکت تعاونی عشایری ایل و تبار بهمئی اقدام به خرید ۴ هزار پلاک هویت دام کردیم که به زودی با همکاری عشایر، مرحله پلاک کوبی آغاز می‌شود.
 
اکبریان افزود: در آینده تمام خدمات مانند توزیع نهاده‌ها، تسهیلات بانکی، واکسیناسیون و دیگر طرح‌های حمایتی امور عشایر براساس هویت‌گذاری به دامداران ارائه می‌شود.
 
او از دیگر منافع پلاک‌گذاری دام را اصلاح نژاد علمی، کنترل بیماری، کاهش تلفات و طراحی مناسب جفت‌گیری دام برشمرد و از عشایر شهرستان خواست در اجرای دقیق این طرح با امور عشایر همکاری کنند.
 
رئیس اداره امور عشایر بهمئی توضیح داد: در حال حاضر نقل و انتقال دام بدون پلاک‌گذاری ممنوع اعلام شده و رفته رفته با تکمیل این طرح در خصوص نگهداری دام بدون پلاک هم سختگیری‌های لازم انجام می‌گیرد.
 
اکبریان در پایان با اشاره به اینکه براساس استاندارد‌های بین‌المللی پلاک دام‌ها ۱۵ رقمی است، گفت: مأمور پلاک‌کوب ملزم به ارائه صورت حساب شرح خدمات ارائه شده به دامدار است که در صورت بروز تخلف در این خصوص این مسئله قابل پیگیری است.
 
انتهای پیام/پ

پلاک کوبی دام عشایر بهمئی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر