کد خبر: ۷۰۴۵۲۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
تولیت آستان قدس رضوی خبر داد:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بخشی از درآمد بیمارستان رضوی برای درمان مستضعفان و اقشار کم درآمد هزینه می‌شود.

اختصاص بخشی از درآمد بیمارستان رضوی برای درمان مستضعفان و اقشار کم درآمدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از عملیات اجرایی و بهره برداری چند پروژه بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد گفت: برند رضوی این بیمارستان مانع از نادیده گرفتن مستضعفان می‌شود.
 
او تصریح کرد: نمی‌توان فقط به کسب سود و درآمدزایی این بیمارستان اکتفا کرد بلکه این مرکز درمانی علاوه بر پذیرش بیماران با بضاعت مالی مناسب هیچگاه وظایف خود نسبت به مستضعفان را فراموش نمی‌کند.

 تولیت آستان قدس رضوی گفت: نام امام رضا (ع) برای بیمارستان فوق تخصصی رضوی یک تشخص، ارزش و اعتبار است و آنچه منسوب به این حضرت است باید استاندارد‌هایی در شان ایشان داشته باشد.
 
حجت الاسلام  مروی افزود: برخورداری از بهترین پزشکان و پرستاران، بهترین تجهیزات و خدمات درمانی، اخلاق و کرامت انسانی، نشانه‌ها و شاخصه‌های بیمارستانی است که به نام حضرت امام رضا (ع) می‌باشد.
 
او تصریح کرد: شغل طبابت از مشاغل با ارزش جامعه است که هم وجهه اجتماعی و هم ارزش معنوی دارد، بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب پزشکان نظام جمهوری اسلامی باید به نحوی عمل کنند که بیمار فقط درد بیماری خود را داشته و نگرانی بابت هزینه‌ها یا مسائل دیگر نداشته باشد.

محمود شبستری رئیس بنیاد سلامت رضوی نیز در این مراسم گفت: از زمان تولیت مرحوم آیت الله طبسی تاکنون نگاه ویژه‌ای به حوزه سلامت وجود داشته که نتیجه آن راه اندازی بیمارستان فوق تخصصی رضوی و توسعه تجهیزات و امکانات آن بوده است.

او ارتباط بیمارستان رضوی با دانشگاه‌های علوم پزشکی را از دیگر توفیقات حوزه سلامت آستان قدس رضوی دانست و تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های بین المللی و ارتباط این مرکز درمانی با پزشکان و دانشمندان خارجی و برگزاری همایش‌های بین المللی و تخصصی از جمله دستاورد‌های این مجموعه است.

رئیس بنیاد سلامت رضوی گفت: بزرگترین همایش بین المللی قلب با حضور متخصصان ۴۰ کشور پاییز امسال با میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.

شبستری با اشاره به وجود خادمیاران سلامت در نقاط مختلف و ارائه خدمات درمانی رایگان بنیاد سلامت رضوی، ادامه داد: در دهه ولایت و امامت خادمیاران رضوی در چهار نقطه از اطراف حرم مطهر رضوی طی سه روز خدمات درمانی رایگان ارائه کردند.

او با تاکید بر اینکه بیمارستان فوق تخصصی رضوی یک بیمارستان خصوصی است تصریح کرد: با این حال این بیمارستان در قالب یک بیمارستان دولتی نیز خدمات رسانی می‌کند به طوری که برخی پزشکان دستمزد خود را با احتساب تعرفه دولتی از بیماران دریافت می‌کنند.

رئیس بنیاد سلامت رضوی گفت: بیمارستان فوق تخصصی رضوی بیماران سکته مغزی و سکته قلبی را همانند برخی بیمارستان‌های دولتی به صورت ویژه پذیرش نموده و در مدت نیم ساعت رگ مسدود شده مغز یا قلب آنان را باز می‌کند، در حالی که این مهم از حیطه وظایف بیمارستان خصوصی خارج است.

رضا سعیدی مدیر عامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیز در این مراسم گفت: این مرکز درمانی ۱۴ سال قبل راه اندازی شد و کادر درمانی این مرکز همواره تلاش کرده اند انتخاب اول مردم ایران و منطقه خاورمیانه باشند.

 او با اشاره به افزایش جذب بیماران در این مرکز درمانی تصریح کرد: جذب بیماران از کشور‌های خاورمیانه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی از چهار هزار نفر در سال ۹۵ به پنج هزار نفر در سال ۹۶ و بیش از ۱۰ هزار نفر در سال ۹۷ رسید.

مدیر عامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: طبق موافقت وزارت بهداشت، امسال دستگاه‌های شتاب دهنده و نمونه‌های جدید دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی به امکانات بیمارستان رضوی افزوده می‌شود.

سعیدی با اشاره به پروژه‌هایی که امروز با حضور تولیت آستان قدس رضوی بهره برداری شد افزود: واحد بیماران بین الملل با هدف تسریع و تسهیل در فرآیند پذیرش و ترخیص گردشگران سلامت با برخورداری از مترجمان مجرب، پزشکان هم زبان و هم ملیت دارای استاندارد‌های عالی در رده‌های بین المللی در این بیمارستان بهره برداری شد.

او تصریح کرد: شبکه جامع سلامت رضوی با هدف دسترسی جامع به موسسات سلامت محور آستان قدس رضوی و ساماندهی خدمات سلامت این آستان مقدس که در آن برای تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت زائران و مجاوران تلاش خواهد شد از دیگر طرح‌های بهره برداری شده امروز بود.

مدیر عامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: همراه سرای غدیر با ۳۵۰ متر مربع مساحت که مکانی برای استراحت همراهان بیمار شامل محل بازدید کودکان، سالن مطالعه، کافی نت و نمازخانه است نیز در محل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گشایش یافت.

سعیدی ادامه داد:  اتاق عمل‌های ۱۱ گانه از طرح‌های در دست اجرای این مرکز درمانی است که در دو هزار مترمربع با اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در حال ساخت است.

او با اشاره به بیمارستان سیار این مرکز تصریح کرد: این بیمارستان سیار شامل اتوبوس ویژه درمانی مجهز به پیشرفته‌ترین و نوین‌ترین تجهیزات پزشکی دارای بخش‌های اورژانس، درمانگاه عمومی با ۱۰ تخت بستری و یک تخت احیا، آزمایشگاه و دستگاه‌های ویژه رادیولوژی و سونوگرافی، اتاق عمل ویژه جراحی‌های سرپایی و چهار یونیت دندان پزشکی است که به زودی فعالیت خود را در مجموعه بیمارستان رضوی آغاز می‌کند.

در این مراسم از پزشکان نمونه بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیز قدردانی شد.
 
انتهای پیام// ز.م
 

بازدید تولیت آستان قدس رضوی از بیمارستان فوق تخصصی رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر