کد خبر: ۷۰۶۸۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲

مدیرکل سابق ثبت اسناد واملاک لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۱۱میلیون برگ از اسناد و پرونده‌های ثبتی مردم استان آرشیو ودر فایل‌های الکترونیکی نگهداری می‌شود گفت:۳۱۱۸ هکتار بافت فرسوده در لرستان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل سابق ثبت اسناد واملاک لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۱۱میلیون برگ از اسناد و پرونده‌های ثبتی مردم استان آرشیو ودر فایل‌های الکترونیکی نگهداری می‌شود گفت:۳۱۱۸ هکتار بافت فرسوده در لرستان ثبت شد.
داریوش چهری اظهار داشت: طی این مدت مهمترین اقدامات انجام شده در سازمان ثبت اسناد واملاک خارج شدن ثبت اسناد از حالت سنتی به ثبت نوین و الکترونیکی بوده است.

وی افزود: سامانه‌های متعددی در اداره کل ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی نصب شد که ماحصل این اقدامات هدایت اداره کل به سمت آنی معاملات شده است.

مدیرکل سابق ثبت اسناد واملاک لرستان در ارتباط با اقدامات انجام شده طی ۶ سال گذشته عنوان کرد: در حوزه‌های مختلف اقدامات متفاوتی انجام شده به طوری که در حوزه پدافند غیرعامل سعی بر این شد بهترین بهره را از اعتبارات بگیریم و اتاق سروری با کلیه شرایط و ضوابط فنی در اداره کل ثبت اسناد و املاک تعبیه کنیم تابتوانی در شرایط بحران آمار و اطلاعات مردم که به صورت امانت در دست ماست محفوظ کنیم که نمونه بارز آن در سیل اخیر پلدختر بود که کوچکترین مشکلی در بحث اسناد مالکیت اتفاق نیفتاد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۱ میلیون برگ از اسناد و پرونده‌های ثبتی مردم استان آرشیو ودر فایل‌های الکترونیکی نگهداری می‌شود، بیان کرد: در واحد ثبتی پلدختر، الشتر و خرم‌آباد گردش فیزیکی پرونده‌ها را تحت هیچ شرایطی ندارند و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود همچنین به روز رسانی آمار واطلاعات به صورت ثانیه‌ای و به محض ورود انجام می‌شود.

چهری آرشیو دفاتر املاک را از دیگر اقدامات ثبت اسناد و املاک استان دانست و گفت:تاکنون ۴ هزار و ۴۱۱ دفتر املاک اسکن و در فایل‌های الکترونیکی نگهداری شده که در مواقع لزوم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم، هوشمند سازی بایگانی کلیه واحد‌های ثبتی به سیستم اطفاء حریق هوشمند جهت محافظت از اسناد قدیمی مردم، بایگانی‌های ریلی و دوربین‌های حفاظتی در کلیه واحد‌های ثبتی استان جز واحد سلسله نصب شده است.

وی تصریح کرد: در موارد متعدد جعل که دادگاه‌ها از ما خواسته‌اند از همین دوربین‌های حفاظتی کمک گرفته‌ایم و عاملان جعل را شناسایی کرده‌ایم و همچنین ایحاد ساختمان شماره ۲ اداره کل ثبت اسناد واملاک به مساحت هزار متر مربع شامل اداره ثبت شرکت‌ها، اداره اسنادرسمی و معاونت اسناد از دیگر اقدامات انجام شده طی شش سال گذشته در اداره ثبت اسناد و املاک استان لرستان بوده است.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک لرستان خاطرنشان کرد: جهت خرید پهباد حدود ۵۰۰ میلیون تومان از طرف سازمان برنامه‌ریزی و بودجه استان در اختیار اداره ثبت اسناد و املاک قرارگرفته است که بتوانیم نقشه‌ها را به صورت پروازی داشته باشیم و از حالت سنتی خارج شویم.

وی اظهارداشت: طی شش سال گذشته حدود ۲۲۶ هزار و ۵۶۳ فقره سند مالکیت در استان صادر، ۴۲۲ هزار استعلام جواب داده شده، پاسخ ۱۲۶ هزار و ۳۰۰ استعلام قضایی به محاکم قضایی داده شده و ۶ هزارو ۱۰۳ فقره شرکت در استان ثبت و ۴۲۷ فقره شرکت ابطالی داشته‌ایم.

چهری افزود: طی مدت مذکور ۱۲ هزار و ۳۳۲ فقره پرونده اجرایی در استان تشکیل شده که قسمت عمده آن مربوط به بحث برنامه ششم توسعه انجام شده است.

وی عنوان کرد: در مدت ذکر شده ۱۱۷ هزار و ۱۱۰ واقعه ازدواج و ۲۲ هزار و ۶۱۹ واقعه طلاق در استان لرستان اتفاق افتاده است، حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار سند در استان سند توسط دفاتر اسناد رسمی تنظیم شدو هیئت نظارت هزارو ۲۸ فقره رای صادر کرده که برابر با صد سال گذشته است و این آرا به ندرت در شورای عالی ثبت نقض شده است.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک لرستان بیان کرد: در دادگاه انتظامی اقدامات خوبی با برخورد با دفاتر متخلف انجام شده و با دفتر خانه‌ای با ۶۲ فقره سابقه تخلف برخورد شد و در همین راستا سالانه ۲۰۰ کیفرخواست داشته‌ایم که در مجموع ۷۳۲ رای شده است.

وی گفت:پیش بینی درآمد اداره ثبت اسناد و املاک کشور طی شش سال گذشته ۵۸ میلیاردتومان بوده که ۱۴۲ میلیارد تومان به خزانه واریز کرده‌ایم، ۳۷۷ میلیارد تومان مطالبات وصولی بانک‌ها اخذو به بانک‌ها برگردانده شده است.

چهری تصریح کرد:۴۲ هزار و ۱۶۴ هکتار نقشه حریم و بستر رودخانه‌ها جهت جلوگیری از ضررو زیان به بستر رودخانه‌ها در سامانه جانشینی شده، ۴ هزار و ۱۹۰ قطعه اراضی وقفی، ۳۹ هزار و ۵۵۴ هکتار حریم و بستر راه‌ها، ۲ هزار و ۴۵۷ هکتار حرایم سه گانه راه آهن و همچنین یک میلیون و ۴۵۴ هزار هکتار اراضی ملی جانمایی شده که بر همین اساس ۹۵ درصد اراضی ملی استان سند دار شده‌اند.

وی اظهارداشت:۳ هزار و ۱۱۸ هکتار بافت فرسوده، ۱۳ هزار و ۹۲۵ هکتار امور اراضی و ۱۶ هزار و ۷۶۴ هکتار اراضی دولتی در سیستم‌ها جانمایی شده به گونه‌ای که دخل و تصرف در اموال دولتی امکان پذیر نیست.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک لرستان با اشاره به ۳۰ هزار و ۴۸۲ قطعه بنیاد مسکن افزود: حدود ۵۴ هزار و ۴۵ قطعه را در طرح شمیم انجام شده و ۱۴ هزارو ۷۱۳ تثبیت طرح شمیم داشته ایم و همچنین ۶ هزار ۸۴۶ برگ نقشه از نقشه علی قدیمی ثبتی برای آیندگان نگهداری شده و محدوده ۲ هزار و ۸۴۵ روستا در سامانه‌ها مشخص شده است.

وی در رابطه با مناطق چهارگانه محیط زیست خاطر نشان کرد:حدود ۳۸۴ هزار هکتار جانمایی شده و امکان دخل و تصرف امکان پذیر نیست.

چهری با اشاره به قانون تعیین تکلیف عنوان کرد:از ۴۴ هزار پرونده قانون تعیبن تکلیف ۳۹ هزار پرونده منجر به آراء مثبت و منفی و با کیفیت شده که حدود ۴۲ هزار پرونده تعیین تکلیف شده است.

انتهای پیام/ب

۳۱۱۸ هکتار بافت فرسوده در لرستان ثبت شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر