کد خبر: ۷۰۶۸۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

اولین جلسه هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آذربایجان غربی با حضور اعضای هیأت مذکوردر محل دفتر بازرسی استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان در این جلسه با اشاره به اینکه انتخابات به عنوان یک رفتار سیاسی و از مولفه‌های نظام‌های مردم سالار است، به تشریح اهمیت و جایگاه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: مقوله انتخابات و مراجعه به آرای عمومی برای اداره کشور بار‌ها در قانون اساسی و کلام بنیانگذار کبیر جهموری اسلامی ایران حضرت امام (ره) و بیانات مقام معظم رهبری تصریح و تاکید شده است.

رسول مقابلی رئیس هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان در ادامه گفت: مسئولیت تامین امنیت داخلی و برگزاری انتخابات دو مأموریت و وظیفه اصلی وزارت کشور و به تبع آن استانداری‌های کشور می‌باشد که در این راستا بازوی خودکنترلی در برگزاری انتخابات، هیأت‌های بازرسی انتخابات است تا شرایط و زمینه‌های برگزاری سالم و صحیح انتخابات فراهم گردد.

او افزود: با استناد به ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و مسئول حسن اجرای جریان انتخابات است و بدین منظور مامورینی را جهت بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه و شعب ثبت نام و أخذ رأی اعزام میدارد.

در ادامه جلسه احکام اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان که توسط رئیس محترم هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور صادر شده بود به اعضا تقدیم گردید.

برابر احکام صادره از وزارت کشور اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان بدین شرح میباشد:
۱ – رسول مقابلی مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری بعنوان رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان

۲- مهرداد دلیری مدیر کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری بعنوان دبیر هیأت

۳- کاظم خبازی مدیر کل اداری و مالی استانداری بعنوان عضو هیأت

۴- عارف خدرلو مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری بعنوان عضو هیأت

۵- غلامرضا صراف مدیر هسته گزینش استانداری بعنوان عضو هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان غربی منصوب شدند.

در ادامه این جلسه همچنین هریک از اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتهای پیام/م

 

تشکیل اولین جلسه هیأت بازرسی ستاد انتخابات آذربایجان غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر