کد خبر: ۷۰۷۲۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛

رقابت‌های سه وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز (دوشنبه) در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات ۳ وزن پایانی (۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم) کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز (دوشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس در وزن ۶۰ علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر از سد سیداله تاژایف از ترکمنستان گذشت. وی در دور هایتم محمود از مصر را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد و به دور سوم رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۷ بر صفر سئونگ هاک کیم از کره جنوبی را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ایوو آنگلوف، قهرمان ۲۰۱۳ جهان و نایب قهرمان ۲۰۱۷ اروپا ۳ بر یک پیروز شد و ضمن رسیدن به نیمه نهایی سهمیه المپیک را نیز کسب کرد. نجاتی در این مرحله به مصاف کنچیرو فومیتا قهرمان جهان از کشور ژاپن می رود.


بیشتر بخوانید:ساروی از دور رقابت‌ها کنار رفت/ ۳ سهمیه المپیک پرید


در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۷ بر صفر مقابل الوین مورس علی یف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۷ جهان و نفر سوم اروپا از آذربایجان به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل مایکل کسیدیس، برنده مدال برنز بازی‌های اروپایی و نفر پنجم جهان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از سوئد رفت و با شکست ناباورانه ۹ بر یک از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. گرایی باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۳۱ کشتی گیر حضور دارند، امیر قاسمی منجزی در دور نخست مقابل داوید از چک با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد مقابل سرگئی سیمینوف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و به دور بعد رسید. وی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف مامین جان عبداله یف، قهرمان بازیهای آسیایی و نایب قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و با برتری ۳ بر یک ضمن راهیابی به نیمه نهایی سهمیه المپیک را نیز کسب کرد. قاسمی برای حضور در فینال به مصاف اسکار پینو هیندز از کوبا خواهد رفت.

گفتنی است در رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان تیم ایران توسط سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز رسید و میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم پنجم شد. پویا ناصر پور و امین کاویانی نژاد نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

همچنین مسابقات سه وزن دوم ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان از روز گذشته (یکشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان کشور قزاقستان آغاز شد که حامد تاب و محمد هادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ به گروه بازنده‌ها راه یافتند و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت. حامد تاب و ساروی در گروه شانس مجدد صبح امروز با شکست مقابل حریفانی از رومانی و ترکیه حذف شدند.

لازم به ذکر است در این دوره از رقابت ها نفرات اول، دوم، سوم مشترک و پنجم مشترک در مجموع ۶ نفر برتر اوزان المپیکی سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را به دست خواهند آورد و سایر کشتی گیران باید در رقابت های گزینشی دیگر به دنبال سهمیه باشند.


بیشتر بخوانید:آزادکاران ایران راهی نورسلطان می شوند


انتهای پیام/

دو سهمیه المپیک برای ایران در کشتی فرنگی قطعی شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر